07 Mayıs 2011 11:56

Yerel Futbol Sitesi Ödülleri Sahiplerini Buldu


Sitemizin Organizasyonunda gerçekleştirilen, "2010-2011 Futbol Sezonu İstanbul Süper Amatör Lig'de En İyiler Ödül Töreni", Kağıthane Belediyesi Sadabat Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi.


Gece kokteyl ile başladı. (Bu çalışmanın başından sonuna kadar bedenen ve yürekleriyle hizmet eden kardeşlerimize ve bizlere destek olan, İBB Sosyal ve İdari İşler Müdürü Sayın Osman Savaş Bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.) Zaman, zaman neşeli, zaman, zaman da hüznün yaşandığı gecemiz hak edenlerin ödüllerini almasıyla doruğa çıktı.

Tamamını amatör futbola hizmet etmeyi şiar edinmiş futbol adamlarımızın renklendirdiği gecede, Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı Kılıç, TFF Yönetim Kurul Üyesi Sayın Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Başkan Vekili Sayın Adem Mat, TFF İl Başkan Yardımcısı Sayın Ufuk Tatar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sayın Osman Savaş, Kağıthane Külüpler Birliği Başkanı Sayın Hasan Cevahir, Şişli Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Ahmet Karaman, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Osman Zeki Gür, Beyoğlu Kulüpler Birliği Başkan Sayın Fikret Sivri ,Ümraniye Külüpler Birliği Başkanı Sayın Ali Yazlı, Silivri Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Bora Balcıoğlu, İstanbul Saha Komiserleri Derneği Başkanı Sayın Ali Osman Özgül, Saha Komiserleri Derneği Eski Genel Başkanı Sayın İzzet Us, Silivri Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Fikret Özdemir, Güngören Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Cemal Hakan Ergin, Canlar Gıda Sahibi ve Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanı Sayın Musa Can, Tek Rumeli Televizyonu Spor Penceresi Program yapımcısı aynı zamanda Amatör Futbola katkısı büyük olan Sayın Mehmet Çelik, TEK Rumeli TV Spor Koordinatörü Sayın Erol Eftekin, Fotogol Gazetesi yazarı Sayın Nazmi Alkış, Radikal Gazetesi Spor Müdürü Uğur Vardan ve çok sayıda Spor Külübü Başkanları, Antrenörler ve değerli konuklar; bu gece Yerel Futbol Sitesi'ni yanlız bırakmadılar.

Yerel Futbol ödül törenin sunumu ise Yerel Futbol Sitesinin mensuplarından Ali Kemal Demir ile Silivri bölgesinden bizleri kırmayıp gecemize iştirak eden Dilek Altınkeser Hanımefendi ile Kamil Bilici Bey üstlendiler.

Gece, Ali Kemal Demir'in konukları selamlaması ile başladı. Daha sonra Yerel Futbol Sitesi ailesi, teker teker sahneye çağrılarak seyircileri selamlarken, sitenin kurucusu, Radikal Gazetesi Yazarı Sayın Efkan Bucak ise en son sahneye çıkarak, açılış konuşmasını yaptı ve  slayt gösterisinden sonra kürsüye gelerek konuklara ve gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Gecenin ilk ödülleri ise sponsor ve üst düzey yöneticilere verilirken, ilk ödülü Yerel Futbol Sitesini Kağıthane'de konuk ettiği için Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı Kılıç'a ödülünü, Yerel Futbol Sitesi İmtiyaz sahibi ve aynı zamanda Radikal Gazetesi Yazarı Sayın Efkan Bucak takdim etti.

Amatör futbola büyük katkı sağlayan ve her hafta iki sayfa yer ayıran Radikal Gazetesi adına Radikal Gazetesi Spor Müdürü Uğur Vardan'a plaketi TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeniköy Spor Külübü Başkanı Sayın Ali Düşmez takdim etti.

Gecemizde bize katkı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sayın Osman Savaş'ın plaketini ise TFF İl Başkanlığı Tertip Komisyonu Üyesi ve aynı zamanda Yerel Futbol Sitesinin Danışmanı olan Sayın Barbaros Akkoyunlu takdim etti.

Yerel Futbol Sitesine bir katkı daha sağlayan iş adamı, aynı zamanda Kemerburgaz Spor Külübü Başkanı, Sayın Musa Can'ın ödülünü ise, Yerel Futbol Sitesi ailesinden Sayın Ogün Koca takdim etti.

Gecemizde bize destek olan bir başka kurum ise Silivri Bölgesinde yayınlanan günlük siyasi bir gazete olan Hürhaber Gazetesi idi. Hürhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın İlhan Uygun'nun ödülünü ise kendisinin yerine aynı gazetede yazarlık yapan ve aynı zamanda Yerel Futbol ailesinden olan Sayın Engin Akın aldı. Sayın İlhan Uygun'nun ödülünü, bizler için çok değerli olan ve aynı zamanda Yerel Futbol Sitesinin gözü-kulağı sayılan Sayın Erol Özbek takdim etti.

TFF Yönetim  Kurulu Üyesi ve Yeniköy Spor Külüp Başkanı Sayın Ali Düşmez'in plaketini ise geceye ev sahipliği yapan Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı Kılıç taktim etti.

Yerel Futbol Sitesi'ne büyük destek ve katkılarıdann dolayı TFF İstanbul İl Başkanlığı'na da plaket verildi. Plaketi TFF İstanbul İl Başkan Vekili Sayın Adem Mat'a, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Yeniköy Spor Külübü Başkanı Sayın Ali Düşmez takdim etti.

Gecenin ikinci ödülleri ise en iyi çıkış yapan genç oyuncular ve en iyi çıkış yapan takımına verilirken, en iyi çıkış yapan futbol takımı Ataşehir Doğuşspor Kulübü'nün ödülünü almak için sahneye, yönetici Sayın Cevdet Kuruçay ve Ataşehir Doğuşspor takımın başarılı  futbolcularından Yusuf İncemollaoğlu gelirken, İncemollaoğlu'nun ödülünü ise İstanbul İl Başkanlığı Yardımcısı Sayın Ufuk Tatar takdim etti.

Yılın çıkış yapan en genç oyuncularında ilk olarak,Galataspor'dan Nazım Çalık'ın ödülünü, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Osman Zeki Gür takdim etti.
İkinci en iyi çıkış yapan genç oyuncusu, Alibeyköy Parseller'den Samet Şenol'a ödülünü, Beşyüzevler Spor Külübü Başkanı Sayın Mustafa Koral takdim etti.
Üçüncü en iyi çıkış yapan genç oyuncu, Yenibosna Spor Kulübü'nden Sinan Yüksel'e ödülünü Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Hasan Cevahir takdim etti.
Dördüncü en iyi çıkış yapan genç oyuncusu, Gazi Mahallesi Spor Kulübü'nden Burak Yeşil'in ödülünü Şişli Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Ahmet Karaman takdim etti.

Bir diğer çıkış yapan genç oyuncu, Dudullu Spor Kulübü'nden Sergen Çaça'nın ödülünü, Ümraniye Kulüpler Birliği Başkanı, aynı zamanda kendi oynadığı Kulübün Başkanlığını yapan Sayın Ali Yazlı takdim etti.Futbolumuzun emekçileri, Saha Komiserleri Derneği Başkanlığı'nın plaketini fedakar Başkanlarımızdan, Ayazağa Kulüp Başkanı Sayın İbrahim Keskin takdim etti.

İlk olarak Yılın En centilmen takımı olan Galataspor'un ödülünü, kırmızı-siyahlı kulüpten bir yetki salona gelmediği için, bu kulüpte bu sezon görev yapan Teknik Direktör Sayın Kamuran Gazi aldı. Gazi'ye plaketini Saha Komiserleri Derneği Başkanı Sayın Ali Osman Özgül takdim etti.

Fair-Play özel ödülünü, Ömerli Köyü Spor Kulübü Başkanı Sayın Vedat Dönmez'e Radikal Gazetesi Spor Müdürü Sayın Uğur Vardan takdim etti.

Yerel Futbol Sitesi Özel Onur Ödülü, eski profesyonel futbolcu ve Yoncaspor Teknik Sorumlusu Sayın Deniz Kolgu'nun oldu. Kolgu'nun plaketini eski hocası olan Alibeyköy Spor Kulübü Teknik Direktörü Sayın Kamuran Gazi takdim etti.

Gecenin bir başka özel ödülü ise gerçekten çok anlamlıydı. Yerel Futbol Sitesi'nin geçtiğimiz aylarda vefat eden ve takımının şampiyonluğunu göremeyen Kuştepespor Kulübü Başkanı Nazım Bülbülkaya adına verdiği Nazım Bülbülkaya Özel Ödülü, Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Hasan Cevahir'e takdim edildi.
Merhum Nazım Bülbülkaya'yı anlatan slayt gösterisinden sonra bu özel ödülü vermek için Merhum Nazım Bülbülkaya'nın oğlu Sayın Kerem Bülbülkaya sahne gelerek bu anlamlı gece herkese çok teşekkür etti.

Bölgesel Amatör Lig'den 3. Lig'e yükselme başarısı gösteren Maltepespor, Ümraniyespor ve Küçükçekmecespor'a birer plaket verildi.

Ümraniyespor'dan bir temsilci gelmeyince, Ümraniyespor adına Yerel Futbol Sitesi İmtiyaz sahibi Sayın Efkan Bucak'a plaketi, TFF İl Başkan Vekili Sayın Adem Mat takdim etti.
Küçükçekmespor Külübü adına plaketi Küçükcekmece'de çok sevilen ve Yerel Futbol Ailesi mensubu olan Yılmaz Aktepe aldı. Ödülü TFF İl Başkan Yardımcısı Sayın Ufuk Tatar takdim etti.
Geceye temsilci gönderen Maltepespor'un ödülünü ise sayın yöneticimize TFF İl Başkan Vekili Adem Mat takdim etti.

Gecenin ilerleyen saatleri gelirken bir başka ödül ise Süper Amatör Play-Off'tan Bölgesel Amatör Lige Yükselen yedi takımın külüp başkanları tek tek sahneye gelerek plaketlerini aldı.

ilk olarak Avcılar Belediye'nin ödülünü almak için temsilen, gelen Murat Gündoğan'a plaketi Şişli Külüpler Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kahraman taktip etti.

Sultangazispor'un plaketi almak için kürseye gelen, Sutlangazispor Külübü Başkanı Sayın Nevzat Yılmaz'a plaketini TFF İl Başkan Vekili Sayın Adem Mat takdim etti.

Silivrispor Külübü adına, Külüp Başkanı Sayın Mustafa Saral'a plaketi, Giresun Emeksan Teknik Sorumlusu Sayın Eyüp Kayış takdim etti.

Beşyüzevlerspor'un plaketi almak için kürsüye davet edilen, Külüp Başkanı Sayın Mustafa Koral'a plaketini, aynı zamanda amatör bir futbolcu da olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sayın Osman Savaş takdim etti.

Bayrampaşa Tunaspor'un ödülü almak için kürsüye Külüp Başkan Sayın Doktor Kenan Kır ve Teknik Sorumlu Sayın Ergün Gelen birlikte çıktılar. Bayrampaşa Tunaspor'un ödülünü, TFF İl Başkan Yardımcısı Sayın Ufuk Tatar, Kulüp Başkanı Doktor Kenan Kır'a takdim etti.

İstanbulspor'un ödülünü almak için, Külüpten bir yetkili olmayınca takım kaptanı Gürkan Demirci'ye plaketi, Ümraniye Külüpler Birliği Başkanı ve Dudulluspor Külübü Başkanı Sayın Ali Yazlı takdim etti.

Ve... son olarak Süper Amatör Küme Play-Off birinci ve en iyi takımı olarak, Büyükçekmecespor'un ödülünü almak için bir yetkili olmadığı için ödülün Yerel Futbol ekibi arkadaşarı daha sonra kendilerine takdim edecek. 

Ve Süper Amatör Küme'de Yılın En İyi İkinci Onbir Futbolcuları;

1-Ferdi Demirkaya (Kocasinan): Ödülünü Karagümrük Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Sayın Hüseyin Aydoğan takdim etti.

2-Uğur Er (İdealtepe): Geceye gelemediği için ödülünü Yerel Futbol ekibi arkadaşları kendisine takdim edecek.

3-Aykut Taşkınfırat (Selimiye): Ödülünü Teknik Direktör Sayın Metin Kaygın takdim etti.
4-Soner Alpaydın (Dudullu): Sütlücespor Teknik Sorumlusu Sayın Ergün Bostan ödülü takdim etti.

5-Ercan Gül(Büyükçekmece): Cenazesi dolayısıyla aramızda olamadı, Yerel Futbol ekibi ödülü kendisine takdim edecek.
6-Erdem Kodalak (Levent): Çekmeköy Teknik Sorumlusu Sayın Mustafa Ertem ödülü kendisine takdim etti.

7-Murat Çakal (Beşyüzevler): Leventspor Külübü Başkanı Sayın Mehmet Şenozan kendisine takdim etti.
8-Yusuf İncemollaoğlu( Ataşehir Doğuş): Yeşil Esenyurt Teknik Sorumlusu Sayın Kemal Aktaş kendisine takdim etti.


9-Cengiz Sarımaden(Erokspor): 2 sezon önce futbol oynadığı Güzelcespor Külüp Başkanı Sayın Tamer Canbaz kendisine takdim etti.

10-Ozan Aslanağız(Bayrampaşa Tuna) : Ödülünü Silivri Spor Külübü Başkanı Sayın Mustafa Saral takdim etti.
11-Melis Volkan Ersucan (Fenerköy): Onun ödülünü Fotospor Yazarı Sayın Kemal Özcanlı kendisine takdim etti.


Yılın En İyi Birinci On Bir Futbolcusu:

1-Serhat Küçükmeriç(Avcılar Bld.) : Ödülünü aslında Küçükçekmece Kulüpler Birliği Başkanı Seymen Gençtürk vercekti, ancak Başkan'ın acil bir işi çıktığı için veremedi ve onun yerine ödüllü çok değerli büyüğümüz Sayın Barbaros Akkoyunlu takdim etti.
2-Volkansel Turmuş(Fenerköy): Ödülünü Silivri Külüpler Birliği Başkanı Sayın Bora Balcıoğlu takdim etti.

3-H.Doğan  İlker (HEASK): Ödülünü Kağıthane Külüpler Birliği Başkanı Sayın  Hasan Cevahir takdim etti.
4-Özgür Kurt:(Silivri): Ödülünü Beyoğlu Külüpler Birliği Başkanı Sayın Fikret Sivri takdim etti.
5-Evren Dönmez: (Çatalca): Saha Komiserleri Eski Genel Başkanı Sayın İzzet Us takdim etti.
6-Erkan Cırık(Kadırga): Yerel Futbol Sitesi İmtiyaz sahibi Sayın Efkan Bucak takdim etti.

7-Alper Okutan(Sultangazi): Okul maçları olduğu için İstanbul dışındaydı ve ödül almaya gelemedi. Yerel Futbol ekibi ödülü kendisine takdim edecek.

8-Gökhan Dinç(İmes): Sultangazi Kulüp Başkanı Nevzat Yılmaz takdim etti.

9-Gürkan Demirci(İstanbulspor): Ödülünü Alibeyköy Spor İdari Menejeri Altan Akdil takdim etti.

10-Can Emre Kaplanoğlu(Levent): Can'a, Yerel Futbol ekibi adına çok teşekkürler, kendisi ağır bir sakatlık yaşadıktan sonra ameliyat oldu. Fakat koltuk deynekleriyle yürüdüğü halde yanımızda oldu ve gözümüzde bir kez daha büyüdü. Can'ın ödülünü ise Tek Rumeli Tv Spor Penceresi Programı yapımcısı Sayın Mehmet Çelik takdim etti.

11-Onur Atila(Avcılar): Evet Onur'dan bahsederken ekleme yapmamız gerekecek.. Gol, tecrübe, beyefendilik vs hepsi Onur'da bütünleşmiş. Avcılar Belediyespor'un Bölgesel Amatör Yükselmesindeki en büyük pay Kaptan Onur'da... Onur'un ödülünü Şişli Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Karaman takdim etti.

Yılın Takım ve Yılın Teknik Sorumlusu: Yılın Takımı Dudullu Spor Kulübünün ödülünü TFF İl Başkan Vekili Adam Mat, Dudullu Spor Kulüp Başkanı Sayın Ali Yazlı, takım kaptanı Musa, Teknik direktör Zafer Altun'a plaketi verirken sahnede yılın takım için konfeti patlatıldı.

Yılın Teknik Direktörü ödülünü ise TFF Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali Düşmez, Sayın Zafer Altun'a takdim etti.

Ve Gecenin Sonu Yılın Futbolcusu: Silivrispor'un emektar kaptanı, üstün karakterli, istikrarlı, hoşgörülü ve en önemlisi gemisini kurtaran adam Özgür Kurt... Özgür'ün ödülünü, Kağıthane Külüplerbirliği Başkanı Sayın Hasan Cevahir takdim etti.


Gecede, bütün özveriyle bizleri destekleyen Kağıthane Belediye çalışanları, Bir dediğimizi  iki etmeyen, Can Borkaya ve Hacı Mehmet Genç'e, saygılarımızı sunarım. Ve tabiki Yerel Futbol Ailesine (Barbaros Akkoyunlu, Ogün Koca, Gökhan Taner,Yüksel, Cırt, Erdem Sağolan, Yılmaz Aktepe, Benan Diker, Erol Özbek, Alper Kaderoğlu, Sercan Ateş, Engin Akın, Amaç Şenozan Bey'e, Erdem Göktürk'e, Dilek Altınkeser, Kamil Bilici, Ali Kemal Demir, Sinan Şenol ve son olarak da Kenan Koç'a ve adını sayamadığım Yerel Futbol Ailesine sonsuz teşekkürler bu gece için)


HABER: ÖNER YIĞRIK
FOTOĞRAFLAR: GÖKHAN TANER &ERDEM GÖKTÜRK & ENGİN AKIN
www.ozamatorfutbol.com adresinde daha fazla fotoğraf mevcuttur.
NOT: Daha fazla resim eklenecek.
Gecenin görüntüleri:
Pazartesi 19.30'da TEK Rumeli TV'de. Tekrarı pazartesiyi salıya bağlayan gece 01.00'de, salı öğlen 13.00 haberlerinde.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus