02 Haziran 2012 09:56

Yerel Futbol Ödülleri sahiplerini buldu


Yerel Futbol Sitesi tarafından gerçekleştirilen ve İstanbul amatör liglerinin en iyilerinin belirlendiği 2011-2012 Futbol Sezonunun En İyileri, Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nden düzenlenen muhteşem gece ile belli oldu.
Not: Her ödül ve kategori için ayrıca haber ve fotoğraflarımız olacak. Bu haberimiz gece hakkında genel bilgilendirme içindir...


                                           ******
İlki gerçekleştirildiğinde herkesin sürdürülebilirlik yönünde şüphe ile baktığı ancak bu yıl ikinci kez düzenlenerek gelenekselleşen ve amatör futbolda bir ilki başararak bambaşka bir heyecan getiren Yerel Futbol Sitesi, “2011-2012 Sezonu Amatör Futbolun Enleri” ödül töreni ile yılın en iyilerini belirledi.

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nin destekleri ile bu yıl Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceye futbol ve siyaset alanından önemli isimler katıldı.
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ufuk Tatar, İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, İstanbul Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Osman Özgül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Birliği eski Başkanı ve Ormanlı Köyü Spor Kulübü Başkanı Osman Ceylan, Güngören Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Cemal Hakan Ergin, TFF İstanbul İl Başkanı Eski Yardımcısı Adem Mat, İlçe Kulüpler Birlikleri Başkanları, Kulüp Yöneticileri, Teknik Direktörler ve futbolcular başta olmak üzere birçok değerli konuk Cennet Kültür Merkezi'ndeydi.
Ali Kemal Demir’in sunuculuğunu üstlendiği ödül töreni, geçtiğimiz sezondan oluşan görüntülerin yer aldığı video gösterimi ile başladı. Daha sonra Yerel Futbol Sitesi muhabirleri sahneye çağırılarak konuklara tanıtıldı.

Geceye katkı sağlayan Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Canlar Gıda Genel Müdürü Musa Can, Mertsam Spor Malzemeleri Ltd Genel Müdürü Murat Kapusuz, Asımoğlu Kuyumculuk Genel Müdürü ve İncirtepe Spor Kulübü Başkanı Elvan Arslan'a plaketleri takdim edildi.


Gecemize büyük katkı sağlayan ancak yoğun programı nedeniyle ödül törenine son anda katılan İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal ve İdari İşler Müdürü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Savaş, ekibimiz tarafından makamında ziyaret edilerek desteklerinden dolayı plaketi kendilerine takdim edilecektir.
Düşmez: Amatör futbola hizmet edenlerin destekçisiyiz
Gecede bir konuşma yapan İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Ali Düşmez, gecenin düzenlenmesinden dolayı tüm Yerel Futbol Ailesi’ne teşekkür etti. Futbolun ülkemizde popüler bir spor olduğunu, büyük ilgi gördüğünü ancak amatör futbolun tabir-i caizse üvey evlat muamelesi gördüğünü ve boynu bükük kaldığını belirten Düşmez, bu tarz katkıların amatör futbola bambaşka bir çehre kazandırdığını, yeni bir heyecan getirdiğini söyledi. Federasyon olarak da amatör futbolun gelişimi için yoğun mesai harcadıklarını dile getiren Düşmez, amatör futbola hizmet eden herkesin destekçisi olduklarını ifade etti. Gecede ayrıca, Yerel Futbol Sitesi'ne ve amatör futbola desteklerinden dolayı Sayın Ali Düşmez'in nezdinde İASKF'ye bir plaket takdim edildi.

İpek: Belediye olarak spora, sporcuya büyük önem veriyoruz
Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, aynı şekilde yoğun programı nedeniyle geceye katılamayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın tebrik ve selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, belediye  olarak spora ve sporcuya büyük önem verdiklerini vurguladı. Göreve geldikleri günden bu yana Küçükçekmece’de birçok spor tesisini hizmete açarak gençliğin hizmetine sunduklarını söyleyen İpek, gençlerin gelişiminde sporun katkısını bildiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade etti.    

Teknik Direktörlerden oluşan jüri ‘Yılın Enleri’ni belirledi
İstanbul amatör liglerinde görev yapan Teknik Direktörler’den oluşan büyük Jüri, Yerel Futbol Sitesi’nin belirlediği Yılın Karması, Yılın Takımı, Yılın En İyi Futbolcusu, Yılın En iyi Genç Futbolcusu, Yılın Hakemi, Yılın Teknik Direktörü dallarında 3 adaydan birini yaptığı oylama sonucu belirledi. Jüri adına konuşmayı, en kıdemli isim, Leventspor Teknik Direktörü Burhan Arif Esmen yaptı. Esmen, amatör futbola katkılarından dolayı Yerel Futbol'a teşekkür etti.

Yılın En İyi Genç Futbolcusu: Safa Çağlar (Alibeyköy Parseller)
İlk olarak Yılın En İyi Genç Futbolcusu ödülü sahibini buldu. 3 adayın yarıştığı bu dalda, bu sezon takımı başarısız bir grafik sergileyen ve küme düşen, buna karşın attığı 14 gol ile öne çıkan Alibeyköy Parsellerspor’un 1994 doğumlu genç futbolcusu Safa Çağlar, jüri tarafından Yılın En İyi Genç Futbolcusu ödülünü kazandı.

Yılın Hakemi: Fahri var
Gecede bir diğer önemli ödülde futbolcu kadar efor sarf eden, sahada 22, saha dışında birçok kişinin kararlarını titizlik ile incelediği hakemlere gitti. Bu dalda üç hakem yarışırken, 26 oydan 14'ünü alan Fahri Var, jüri tarafından  Yılın Hakemi ödülüne layık görüldü. Fahri Var ödülünü, TFF İstanbul İl Başkanı eski Başkan Vekili Adem Mat'ın elinden aldı. 
En zor seçim: Yılın Karması
Gecede jürinin belirlemekte en çok zorlandığı ödüllerden biri Yılın Karması oldu. İstanbul amatör liglerinde birçok başarılı futbolcu arasından her pozisyona belirlenen 3 adaydan en iyisini, jüri seçmekte oldukça zorlandı. Adaylar arasında yapılan oylama sonucunda oylar birbirine oldukça yakındı, ancak her pozisyon için bir kişinin belirlenmesi gerekiyordu.

İşte Yılın Karması’nda yer alan isimler:


1.Ertuğrul İlyasoğlu (Tuzla)
2. Ömer Can Soydan (Alibeyköy)
3. Batuhan Kireçtepe (İncirli)
4. Tarık Kaya (Vefa)
5. Hüseyin Güreşken (İncirli)
6. Mehmet Yılmaz (Tuzla)
7. Metin Erdem (Fenerköy/Silivri)
8. F.Tolga Öztürk (Kuştepe/Vefa)
9. Recep Hasan Hazır (Dikilitaş)
10.Okan Karabıyık (Çıksalın)
11.Emre Karakaş (Ömerli/Çatalca)

Yılın Teknik Direktörü: Bülent Daşdan
Birbirinden önemli isimlerin yer aldığı Yılın Karması’nın bir de Teknik Direktörü olmalıydı. Başarılı Teknik Direktör sayısı fazlaydı, ancak bir tanesini bu rüya takım için belirlemek gerekiyordu. Jüride yer alanların tamamı Teknik Direktör’den oluşunca en zor seçim de bu kategori yaşandı. Jüri arasından 3 aday öne çıktı, zor olan seçim iyice zorlaştı. Oylar yine birbirine yakındı ve adayların kendilerine değil, birbirlerine verdiği oylama sonucunda, Bülent Daşdan 10 oy alarak, 8'er oy alan Köksal Terzi ile yine 8 oy alan Mehmet Mustafa Yorulmaz'ı geçerek Yılın Teknik Direktörü oldu.

Bülent Daşdan ödülünü, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek’in elinden aldı.

Yılın Futbolcusu: Recep Hasan Hazır
Bu sezon takımların başarısı sahaya ciddi şekilde yansıdı. Başarılı olan takım sayısı o kadar fazlaydı ki, son maçlara kadar neredeyse şampiyon olanın, küme düşenin kim olacağı bilinmiyordu. Takımların başarılı olmasında en büyük pay her zaman futbolcularındır zira onlar oynamazsa başarı gelmez (!) Başarılı takım sayısı fazla olunca, haliyle başarılı futbolcu sayısı da arttı. Kimi seçseniz bir diğerine haksızlık yapmış olurdunuz, ancak sonuç olarak bakıldığında bir kazanan olması gerekiyordu. Jüriyi, yani Teknik Direktörleri yine zor bir seçim bekliyordu. Yapılan oylama sonuncunda 26 oyun  16'sını alan  Recep Hasan Hazır sezonun en iyisi olmayı başardı.

Yılın Takımı: İncirlispor
Biraz önce de bahsettik. Bu sezon birçok takım başarılı bir grafik sergiledi. Kimileri için sürpriz olsa da kimileri için beklenen başarılardı. Bir takımın başarılı olması için kolej havasını yakalaması önemlidir. Bu öyle bir havadır ki, yakalanan ivme sezon boyunca sürer. İşte böyle muhteşem bir futbol sezonunda “Yetenek maç kazandırır, takım oyunu ise şampiyonluk” düsturunu en iyi yerine getiren takım İncirlispor’du. Diğer aday olan iki takım Tuzlaspor ve Çıksalınspor’un da İncirlispor’dan pek bir farkı yoktu lakin dedik ya, “Bir kazanan olması gerekiyordu” diye, jürinin oyları ile Yılın Takımı İncirlispor oldu.

İncirlispor adına kupasını Kulüp Başkanı Altan Bilici'ye, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek takdim etti.
Özel Ödüller;
Gecemizde özel ödüller de vardı. Bu ödül alan kulüp ve isimler de şunlardı...

Sultangazi Onurspor: Süper Amatör Lig'de küme düşmelerine karşın ligden çekilmeyerek, mücadelelerine devam ettikleri için.
Silivri Ortaköyspor: Forması ıslanan ve ikinci yarıda giyecek başka forması olmayan rakiplerini forma sağlayarak güzel bir fair play örneği gösterdikleri için.


En Radikal Spor Adamı: Altyapıda futbolcularına her maç öncesi süt alıp eşine sütlaç yaptıran ve takımına ikram eden Yıldıztabyaspor'dan Şükrü Durmaz bu ödüle layık görüldü. 

Osman Ceylan (Çatalca Kulüpler Birliği Eski Başkanı): Amatör futbola büyük katkılarından dolayı;

Hüseyin Koca (Maltepe Kulüpler Birliği Başkanı): Amatör futbola büyük katkılarından dolayı;

Orhan Budak (Gazeteci): Amatör futbola büyük katkılarından dolayı;
ödüle layık görüldüler.


Hasan Yanık (Hakem Gözlemcisi): Bir maçta sakatlanan futbolcuya anında sağlık müdahalesi yaparak örnek bir davranış sergilemesi, amatör futbola her alanda büyük destek verdiğinden dolayı;

Şükran plaketleri
Yerel Futbol Sitesi ayrıca, tüm sezon boyunca çalışmalarında kendilerine yardımlarını esirgemeyen TFF İstanbul İl Temsilciliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve İstanbul Futbol Saha Komiserleri Derneği Yönetim Kurulu'na birer şükran plaketi sundu.


Heyecan bu kez Yerel Futbol Ailesi’ndeydi
Yazımızın başında da belirtiğimiz üzere geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediğimizde kimse ikincisini beklemiyordu ancak ‘ilk’leri başaran Yerel Futbol Ailesi olarak Ödül Gecemizi gelenekselleştirmek adına önemli bir adım atmamız gerekiyordu ve ikincisini düzenledik. Karınca kararınca elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Amacımız sezonun en iyilerini onore etmekti tabii lakin asıl gayemiz; yoğun geçen bir sezonun yorgunluğunu atmak ve maç stresi dışında bir araya gelmekti.

“Sezon boyunca neredeyse her maçınızda yanınızda biz vardık. O zamanlar rahat olan bizdik, heyecanlı olan sizlerdiniz. Ancak bu kez yani bu gece heyecanlı olan biziz” ifadelerini kullanmıştı gecenin açılışında yaptığı kısa konuşmasında bu ‘Aile’nin oluşumda büyük katkısı olan değerli CEO’muz Efkan Bucak. Gerçekten de öyleydi, heyecanımız en üst düzeydeydi. Çalışan arkadaşlarımız erken çıkmak için patronlarından izin aldı, bir gün sonra sınavları olmasına rağmen öğrenci arkadaşlarımız tercihini Yerel Futbol’dan kullandı. Zira yaklaşık 2 aydır süren çalışmanın artık sonuna gelinmişti ve eksiksiz olması isteniyordu. Nitekim salondaki amatör ruh ile yapılan profesyonel çalışmanın sonunda bir gece daha geldi ve geçti.

Heyecanımıza ortak olan, paylaşan, destek olan, olmayan, ödül alan, ödül veren, aday olan, kazanan, kazanamayan, kısaca gece için değil 1 dakika bile katkısı olan herkese teşekkür ederiz. 

HABER: GÖKHAN TANER
FOTOĞRAFLAR: ARİF YILDIRDI&ERDEM G.&ALPER KADEROĞLU

(Göremiyorsanız, Facebook'ta Arif'in Fotoğraf Dünyası'nı arkadaş olarak ekleyiniz)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus