24 Ağustos 2017 03:40

'6222' amatör kümede de uygulanacak!

Özellikle futbol maçlarındaki şiddet olaylarının önüne geçmek için yürürlüğe konulan 6222 sayılı yasanın, amatör kümelerde de uygulanması için çalışma başlatıldı.


Türk futbolunda son yıllarda sıklıkla gündem olan tribün olaylarının önüne geçmek için yürürlüğe konulan 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" amatör kümelerde de uygulanması için çalışma başlatıldı. 

İstanbul'da gerçekleşen Süper Amatör Küme kura çekiminde yaptığı açıklamayla amatör kümede artan şiddet olayların önüne geçmek için çalıştıklarını belirten TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez, kulüpleri ve özellikle tribünleri uyardı. 

Kulüpleri uyardı
Düşmez, yaptığı konuşmada, "Ekibimle birlikte amatör futbolun Türkiye'de sesinin daha gür çıkması için yoğun mesai harcıyoruz. Eskiden isimleri dahi okunmayan amatörler, bugün birçok hakka sahip. Bu çalışmaları yaparken, artan şiddet olaylarını da çözüme kavuşturmak istiyoruz. Tüm kulüplerimiz dikkatli olsun. 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun"' amatör liglerde de uygulanacak. Bunun için gerekli görüşmeleri yaptık" ifadelerini kullandı.

 

 

Muhabir: Gökhan Taner

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus