07 Aralık 2017 02:03

Beycilerspor Başkanı Levent Koç isyan etti

Beyciler Spor kulübü başkanı Levent Koç’tan kulüp hakkında çıkan dedikodulara ve amatör futbol camiasına sitem dolu açıklama geldi.


Silivri temsilcisi Beyciler’de başkan Levent Koç kulübün 1 TL bile geliri olmadan, tamamen şahsi hesabından harcamalarla kulübe destek sağladığını belirten başkan şahsi hesabından yaptığı paylaşımda, “Bazıları diyormuş ki Beyciler Spor’un iki koli su alacak kadar parası yok mu? Açık konuşayım yok! Kulübümüzün 1 TL bile geliri yok. Benim yıllık gelirim 24 bin TL. Bu para ile işe gidiş-geliş yol masrafım, yemek, elektrik, su, yakacak, giyecek ve yiyecek masraflarım... Ayrıca yaz tatilim, gezmelerim, turlarım yok. Benim yaz tatilim yeşil sahalar, turlarım ise takımım ile maçlara gidişim ve en az 4 kategoride liglere katıldığımız kulübümüzün katılım payı, yemek, su, transfer, teknik direktör masrafları ve eksik olan malzeme giderimi yapmaktayım. Beyciler spor kendi kriterleri içerisinde yoluna devam eden Silivrimizin köklü bir amatör kulübüdür” diyen başkan Levent Koç, yaptığı açıklama ile kulüp hakkında konuşanlara adeta meydan okudu.

Başkan açıklamasında, “Çok kıymetli abilerim, arkadaşlarım ve kardeşlerim; bizler bu yola çıkar iken hak, hukuk, adalet ve spor için çıktık. İlk önceliğimiz genç evlatlarımıza spor yaptırmak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır.” diyerek amatör futbolun kıymetini iyi bildiklerini, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora teşvik etme bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, “Üzülerek görüyorum ki yıllık 600 bin TL geliri olan kulüpler bu gelirlerinin kendilerine yetersiz geldiğini söyleyip kamuoyunda saçma sapan ibareler kullanmaktadır ve yazdırmaktadır. Soruyorum sizlere; 24 bin ile 600 bin arasında ki fark nedir ve bir alt yapısı bile olmayan bu külüpler neye ve kime hizmet etmektedir? Amatör külübün anlamını bilmeyenler için söylüyorum; bilip de uygulamayan çıkarcılar için hatırlatıyorum. Amatör külüplerin geliri çocuklarımızın daha iyi sportif faaliyetlere yönlendirilmesi ve iyi hocalar ile yetiştirilmesi için ayrılan bütçedir. Sizlerin yaptığı gibi her sezon 22 transfer yapıp, medyada boy boy resim atmak, gazeteye ilan verip başarınızı ön planda gibi göstermek değildir. Başarı nedir? Genç futbolcu yetiştirip onlar ile yıllarca mücadele edip spor dallarında bir aile gibi bir olup güzel işler başarmaktır.” şeklinde ifade ederek kulüplerin alt yapılara önem vermediğinin altını çizdi.

Başkan yaptığı açıklamanın devamında ise kulüp bütçelerinden verilen yüksek primlere de değindi. Koç, “Üzülerek görüyorum ki 2. Amatör lig maçlarında bile maç başı ücret verilmekte... Yazık diyorum bunlara ve sizlere diyorum ki o maç başı ücretlerini bir kez olsun kendi cebinizden ödeyin. Görelim öyle hava ile değil bu işler, yürek ile adamlık ile olur. Lafın kısası spor centilmen adamların işi, çıkarları peşinde koşan üç beş şarlatanın değil!” diyerek sözlerini tamamladı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus