06 Şubat 2017 12:55

Çubukluspor Kuşadası'ndan kupayla döndü

Beykoz temsilcisinin U-12 takımı Sömestr turnuvası için gittiği Kuşadası'ndan Gümüş Lig şampiyonu olarak şampiyonluk kupasıyla İstanbul'a döndü.


Alt yapıdaki başarılarıyla taraflı tarafsız tüm futbol kamuoyunun beğenisini kazanan Çubukluspor kulübünün U-12 takımı Sömestr turnuvası için gittiği Kuşadası'ndan Gümüş Lig şampiyonu olarak şampiyonluk kupasıyla İstanbul'a döndü.


Yaklaşık 60 takımın katıldığı turnuvanın ilk günü İstanbul Başakşehirspor'u 3-1 Eskişehirspor'u 3-0 yenen Çubukluspor grup finalinde Fenerbahçe'ye 4-0 yenilerek grubunda ikinci olarak grup ikincilerinin mücadele edeceği Gümüş Lig'e kaldı.
Grup birincileri yoluna Altın Ligden devam etti.

Gümüş Ligde oynadığı grup mücadelelerinde Aydınspor'u 2-0 ve Balıkesirspor'u 4-1 yenen Çubukluspor yarı finale yükseldi.
Yarı finalde Altay'ı finalde de Beylikgücüspor'u aynı skorlarla 3-1 yenen Çubukluspor Gümüş Lig'in şampiyonu oldu.

Çubukluspor takımının başında kafile başkanı olarak görev yapan Çubukluspor Futbol Koordinatörü Ramazan Sökmez turnuva sonrası yaptığı açıklamada; "Oldukça verimli bir turnuva oldu.60 civarında takımın katıldığı turnuva adeta futbol şöleni şeklinde geçti. Takımımız çok başarılı maçlar oynadı. Oyuncularımız önemli tecrübeler kazandılar. Profesyonel kulüplerin takımlarıyla mücadele ettiler. Turnuva sonunda da İstanbul'a kupayla dönüyoruz. Antrenörümüz Metin Cafri hocayı ve oyuncularımızı kutluyorum. Çubukluspor olarak yolumuza aynı ciddiyetle ve tempoyla devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

HABER: ÜMİT YILMAZ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus