14 Ocak 2018 02:14

Futbolcular ve hakem birbirine girdi!

İstanbul U19 2.Ligi’nde 11 Ocak günü oynanan Anadolu Kartalları-Ferahspor karşılaşmasında ev sahibi takımla maçın hakemi arasında arbede çıktı.


İstanbul U19 2.Ligi’nde 11 Ocak günü oynanan Anadolu Kartalları SK-Ferahspor karşılaşmasında ev sahibi takımla maçın hakemi arasında arbede çıktı. Hakemin bir futbolcuya vurduğu, bunun üzerine Anadolu Kartalları ekibi futbolcularının da hakemi darp ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili Yerel Futbol’a bir açıklama yapan Anadolu Kartalları SK Başkanı Kamil Ali Portakal “Son dakikada aleyhimize verilen bir penaltı sonrası futbolcularımız yoğun itirazda bulunuyor, bir futbolcumuz bu nedenle kırmızı kart görüyor. Sonrasında hocamız diğer oyuncuları kart görmesin diye başka tarafa çekerken sağ bekimiz hiçbir şey demeden sadece alkışlı bir protesto yapıyor. Bunun üzerine hakem ‘S...m’ sözünün de yer aldığı sin kaflı bir ifade ile oyuncumuza saldırıp vuruyor. Hocamız oyuncularını başka tarafa çekip olayları engellemey çalışırken hakem halen bizim futbolculara vurmaya çalışınca olanlar oluyor ve genç oyuncularımız da maalesef hakeme vuruyor” ifadelerini kullandı.

Konunun adli makamlara yansıdığını, hem hakemin hem de kendi oyuncularının darp raporu aldığını belirten Portakal, “Futbolcularıma kızdım. Hakemin davranışı doğru olmasa da onlaran da yaptığı yanlıştı. Kafaya oynayan bir takımımız vardı. Bu çocukların 8-9 tanesi A takımda oynayacaktı. Şimdi ne olacak bilmiyoruz. Raporları bekliyoruz” dedi.

Portakal bu sezon U19’da kendilerine çok tecrübesiz hakemlerin düştüğünü de belirterek “Bu hakemlerin önce alt kategorilerde pişmesi gerekiyor. Daha bayrağı doğru kaldırmasını bilmeyen hakeme denk geldik” diye konuştu.

Muhabir: Efkan Bucak

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus