11 Haziran 2017 04:35

Genç filebekçisi Umut Yaman sezonu değerlendirdi

Gaziosmanpaşaspor'un kalesini koruyan filebekçisi sezonu yorumladı.


Yerelfutbol.com sitesi olarak ropörtajlarımıza devam ediyoruz. Bugünkü konuğumuz Gaziosmanpaşa U19 takımının kalesini koruyan genç filebekçisi Umut Yaman oldu. Başarılı filebekçisi sezona dair nokta atışlarını sitemize yorumladı. 

-Futbolla nasıl tanıştın? 

Umut Yaman: Futbola 11 yaşında başladım. Bu bizim ülkemiz için erken olabilir ama diğer ülkeler bazında bakarsak gerçekten çok geç bir başlangıçtı. Mahalle de başlamıştı futbol hevesim, belki de her çocuğun içinde olan bir hevesti. Sonra ise lisanslı oynamaya karar vermiştim, mahallemizin kulübü olarak bilinen Pazariçi Köprülüspor kulübünde başladım futbol hayatıma.

-Bu sezon Türkiye Şampiyonası ilk turda Özalibeyköy ile eşleştiniz. Çetin bir mücadele geçti. Senin öne çıktığın sahneler oldu,başarılı bir oyun sergilediniz ve takım arkadaşın Tarık'ın golüyle mücadeleyi kazandınız. Maçın büyüsünden bahsedermisin?

Umut Yaman: Türkiye Şampiyonası'nın İstanbul eleme maçında net kurtarışlar yapmam hem beni hemde takım arkadaşlarımı ateşlemişti, bunun sonucunda kaptanımız Tarık'ın güzel golüyle galip gelmiştik. Artık şampiyonaydık güzel bir duyguydu.

- Bu sezon Türkiye Şampiyonası Tekirdağ grubunda iki maçtan mağlup ayrılarak elendiniz. Maçta ve sonrasında neler hissettin?

Umut Yaman: 2 maçta da mağlup olmamız hem bizi hemde bizi destekleyenleri üzdü ve şaşırttı. Bu bizim için ise tecrübe oldu. 

- Bu sezon oynadığın maçlar içinde en sevindiğin maç ve en üzüldüğün maç hangileriydi?

Umut Yaman: Oynamış olduğumuz U19 grubunda ise sezonu şampiyon tamamlarken, benim için önemli olan en az golü bu kategoride benim yemiş olmamdı. En çok sevindiğim maçlar arasında ligin 2. devresinde oynadığımız 2 maçtı. Yenibosna  ve Haznedar Çetinkaya maçlarını galip gelmemizdi. En çok üzüldüğüm maç ise deplasmanda olan Haznedar Çetinkaya'nın ilk maçıydı, bizim için önemli olan maçtan 1-0 mağlup ayrılmıştık.

- A takımda bu sezon yer aldın ve forma şansı bekledin. Neler hissediyorsun?

Umut Yaman: A takımda gerçekten bana herşeyden önce abilik yapan Hakan Çolak abimin emeği çoktur üzerimde, onun gibi tecrübeli bir kaleciyle aynı takımda olmam benim için çok büyük bir şanstı. Kendisi Amatör Milli takımda finale kalarak bizi daha da çok gururlandırdı.

- Sezonun bitiminin ardından teklifler aldın mı?

Umut Yaman: Gaziosmanpaşa büyük bir camia ve köklü bir kulüp, ben ise bu köklü kulübün oyuncusuyum. Forma şansı elime geldiğinde her oyuncu gibi tüm kalbimle ve elimden geleninin en iyisini yapmaya hazırdım. Sezon bitiminde birkaç tane teklif aldım ama kulübüm olan Gaziosmanpaşa'nın rızası olmadan bu köklü kulübe hizmet etmeye devam edeceğim. Bu röportajda bana yer ayırdığı için Yerel Futbol'a teşekkür ederim.

Yerelfutbol.com'da Umut Yaman bugünkü konuğumuzdu. Sorularımıza samimi cevaplar verdi ve sezonu birlikte değerlendirdik. Aktif futbol yaşantısında kendisine başarılar diliyoruz.

MUHABİR:OĞUZHAN AKGÜNDÜZ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus