07 Ocak 2018 10:18

'Gerekirse olağanüstü kongreye gidebiliriz'

1. Amatör'e düşmesi kesinleşen Süper Amatör Lig 4. Grup ekiplerinden Gaziosmanpaşa Yeniköyspor, yönetim kurulu kulübün durumu hakkında açıklama yaparak kulübe sahip çıkacağına inanılan kişi yada kişilerin olması durumunda mayıs ayında olağanüstü kongreye gidebileceklerini belirtti.


Süper Amatör Lig 4. grupta ligin son sırasında kalarak 1. Amatör Lige düşmesi kesinleşen Gaziosmanpaşa Yeniköyspor kulübü yaşanan maddi sorunlar nedeni ile küme düştüklerini, gerekli şartların sağlanması durumunda 2018'in Mayıs ayında olağanüstü kongreye gidebileceklerini belirten bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama;

Kurulduğu tarih itibariyle yaşayan ve ahirete göç etmiş kurucularının da en büyük temennisi sportif faaliyetler olan takımımız sezonun bitmesinin ardından bu sezon yaşanılan maddi sorunlar nedeniyle bir alt lige düşmüştür.

Yönetim kurulu olarak yaptığımız bir çok sponsorluk görüşmesi olumlu geçse de sonucu olumsuz olmuştur. Bir çok kapıdan Yeniköy'ümüz için, bu kulübün başarılı olması için elimiz boş döndük. Biz 7 yıllık dönemimiz de hep bu kulübü kuranların anısına bu kulübü anı ve şanıyla yönetmeye çalıştık. Kulübümüze hiç bir zaman leke sürdürmedik. İstanbul'un güçlü takımlarına kafa tuttuk ama bu sezon istediğimiz olmadı başarısız olduk ve çok yorulduk. Belediyesinden muhtarına hep yalnız bırakıldık. Dedik ya yorulduk... Bu nedenle kulübümüze daha faydalı olabilecek yönetim kurulu olması halinde mayıs ayında olağanüstü kongreye gidebileceğimizi belirtiyoruz. Ancak yeni gelecek yönetim kurulunun Yeniköyspor adını lekelemeyecek olmalı, şeffaf olmalı ve sadece ticari anlamda bu işi düşünmeyecek, sportif anlamda da takımın peşinden koşacak olması lazım. Bu şartları sağlayacak kişi ve kişilerin Yeniköyspor yönetim kuruluna talip olmaları durumunda mayıs ayında olağanüstü kongreye gidebiliriz.

Bu şartları sağlayacak kişi yada kişilerin olmaması durumunda Yeniköyspor kulübünün olağan kongresi 2019 Mayıs ayındadır. Bu itibarla Yeniköyspor çıkarları için her fedakarlığa hazır olduğumuzu ancak Yeniköyspor kulübünü gelir kapısı olarak düşünenlere bu imkanı sağlamayacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Yeniköyspor Yönetim Kurulu

Muhabir: Gökhan İşbaşar

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus