22 Kasım 2016 01:12

Helal olsun sana Denizer!Coca-Cola Gelişim Ligi U19 Kategorisi 2. Bölge Grubu'nda oynanan Nazilli Belediyespor-Bergama Belediyespor maçında fair-play adına tüm Türkiye’ye örnek olacak sahneler yaşandı.

0-0 biten karşılaşmanın uzatma dakikalarında maçın da önüne geçen ve tüm Türkiye’ye örnek olacak bir sahne yaşandı.

Mücadelenin 90+2’inci dakikasında ev sahibi ekipte Sedat Yılmaz rakibiyle girdiği ikili mücadelede biranda yerde kaldı. Hakem acıyla kıvranan ve bileğini tutan Yılmaz’ın tedavisinin saha kenarında devam etmesi için sedye istedi fakat sahada sedye bulunmaması üzerine oyuncuya yürümesi söylendi. Sedat Yılmaz'ın bileğinin üstüne basamadığını gören misafir takım oyuncusu Denizer Saraç, rakibini kucağına alarak saha kenarına taşıdı. Saraç’ın yaptığı bu hareket saha içindeki futbolcular ve taraftar tarafından uzun süre alkışlandı. 

Tüm Türkiye’ye fair-play dersi veren Saraç, maç sonunda da rakibinin yanına giderek tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

Karşılaşmayı izlemek üzere Esat Ergüler Tesisleri’ne gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da maç sonunda konuk takımın soyunma odasına giderek, rakibini kucağında taşıyan Saraç’ı tebrik etti. Spor ahlakının önemine dair bir konuşma yapan Başkan Alıcık, “Bugün yaşanan bu sahne tüm Türkiye’ye örnek olmalı. Bu fair-play ruhunun her oyuncuya örnek olmasını diliyorum. Tekrar kardeşimizi tebrik ediyorum” dedi. 

HABER-FOTOĞRAF: CEM ULUCAN -www.aydındenge.com.tr

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus