06 Aralık 2017 02:02

İsmetpaşaspor'dan tarihi şampiyonluk

İstanbul U14B Ligi 11. Grup’ta İsmetpaşaspor bitime iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti ve tarihinde ilk kez bu başarıya ulaştı.


İstanbul U14B Ligi 11. Grup’ta İsmetpaşaspor bitime iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Tarihinde ilk kez bu kategoride şampiyon olan Sultangazi temsilcisi son maçında evinde takipçisi Yıldırım Bosnaspor’u 4-2 yenerken rakibiyle arasındaki puan farkını 7’ye çıkardı.
Mavi-Beyazlılar oynadıkları 12 maçta 11 galibiyet 11 beraberlik alırken 68 gol atıp sadece 9 gol yediler.

İsmetpaşasporlu oyurncular önrceki sezonlarda takım ruhunun ve oyun disiplinin olmadığı, bu nedenle de başarı umudunun az olduğu bir takım olarak görülürken, bu düşüncelerin yanlış olduğunu oynadıkları oyun ve gösterdikleri başarıyla ispat ettiler. Genç antrenör Barış Bozkurt yönetiminde öncelikle özgüvenlerini geliştirip daha sonra takım ruhunu yakalayan İsmetpaşaspor her geçen gün disiplinize olan bir takıma dönüştü…

Teknik Direktör Barış Bozkurt yaptığı açıklamada “Başarının sırrı istemek, inanmak ve çalışmaktır. Son kazandığımız maçla şampiyonluğumuzu ilan ettik. Sezon başından bu yana sabırla, hırsla, inançla çalışan hepsi birbirinden kıymetli aslan parçalarını kutluyorum. Bu ilk şampiyonluğumuz daha büyük başarılar için de bir başlangıçtır. Gelecek adına tüm yaş kategorilerine de örnektir. daha nice başarılara şampiyonluklara...” dedi.

Muhabir: Efkan Bucak

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus