14 Aralık 2017 12:11

İstanbul Sitespor'un alkışa değer onurlu mücadelesi

Anadolu yakasının toprak sahasından gelen zaferler


Geçtiğimiz sezon ipi göğüsleyerek 1.Amatör Küme’ye yükselen,mevcut kadroya bir iki takviye ile yoluna devam eden İstanbulsitespor,bu sezon 17.grupta 9 maçta 9 galibiyet alan İstanbulSalihspor’un ardından tek yenilgisiyle 2.sırada amansız takibini sürdürerek hem şampiyonluk iddasını hemde playoff şansını zorlamaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda evinde konuk ettiği İstanbul Salihspor’a 2-0 öndeyken 3-2 yenilerek 2 senedir içerde oynadığı maçlarda ilk yenilgisini almıştır.

Anadolu yakasının tek toprak sahasında içsaha maçlarını oynayan İstanbulSitespor,bütün takımların antremanlarını bile suni çim sahada yaptığı bir  ortamda,olumsuz olan bu durumu lehine çevirerek 2 sezonda içerde oynadıgı maçlarda sadece 1 yenilgi yüzü görmüş iç saha performansıyla zirveye ortak olmuştur...

Bir Semt takımı olan İstanbulsitespor’da forma giyen 18 futbolcunun 16’sı aynı semtte oturmakta ve hepsinin tek gayesi semt aşkı ile mücadele edip takımlarını en üst noktalara ulaştırmak olduklarını belirtmiştir..

Takım Kaptanı Mahmut Soğurman:Takım ruhunu,insanların egolarını ikinci plana atıp takımın başarısı için mücadele etmesiyle elde edildiğini,Takım üyelerinin,aynı zamanda hem birey olmaları hem de takımlarıyla tek vücut olmalarının başarıyı getirdiğini,İyi Bir Takım olmalarının tek sebebi olarak,aynı değerleri paylaşıp ortak bir hedefe kilitlenmeleriyle gerçekleştiğini belirtmiştir...

Takımın Uzun Yıllardır Formasını Terleten,Defansın Önemli İsimlerinden Mustafa Nohut;Takım ruhu, parayla satın alınamaz. Para, insanların işlerini yapabilmeleri ve hayatlarını sürdürmeleri için bir araçtır ama onları bir takım yapmaya yetmez. İş dünyasında olsun, sporda olsun bir amaç birliğine varıp fark yaratan takımların dünyanın her yerinde takdir görmesi, parayla satın alınamayan bir başarıyı ortaya koydukları içindir diyerek,Tek menfaatlerinin gösterdikleri performansla insanların gösterdikleri sevgileri oldugunu belirtmiştir başarılı savunmacı.

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus