12 Haziran 2017 12:03

Kaptan Serdar Kızgın sezonu değerlendirdi

Beşyüzevler'in 18'lik filebekçisi sezonu yorumladı.


Yerelfutbol.com sitesi olarak ropörtajlarımıza devam ediyoruz. Bugünkü konuğumuz Beşyüzevler U19 takımının kalesini koruyan genç filebekçisi Burak Serdar Kızgın oldu. Başarılı filebekçisi sezona dair nokta atışlarını sitemize yorumladı. 

- Sezona nerede ve nasıl başladınız. İmkanlarınız nasıldı?

Serdar Kızgın: Sezona Belyüzevlerler Spor Kulübü’nde başladım. İmkanlarımız gayet iyiydi. Tesislerimiz,idman ekipmanlarımız ve kıyafetlerimiz çalışmamıza gayet uygundu.

- A takım bazı nedenlerden dolayı kura çekimlerine katılmadı. Bu sezon sadece altyapı kategorileri boy gösterdi Beşyüzevlerde? Neler söylemek istersin?

Serdar Kızgın: Yöneticilerimiz böyle uygun gördü ve katılmama kararı aldı. Biz oyuncular hocalarımızın ve kendi belirlediğimiz hedefler doğrultusunda elimizden gelen çabayı gösterdik.

- U19 grubunuzun kurası çok çetin bir kura olarak çıktı. Grupta Tepebağ Kültür, Zeytinburnu, Yıldırım Bosna gibi geçmişi ve altyapıları ile tanınan takımlar vardı. Takımın kaptanı olarak kuradan sonra neler düşündün?

Serdar Kızgın: Kuradan sonra takım içinde epeyce değerlendirdik. Bizi zor karşılaşmaların beklediğinin farkındaydık, nitekimde öyle oldu. Bütün sezon boyunca arkadaşlarım ile elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.

- Bu sezon en sevindiğin ve en üzüldüğün maç hangileriydi?

Serdar Kızgın: Bu sezon en çok sevindiğim maç kendi sahamızda Zeytinburnu 1957 takımını yendiğimiz maçtı. Hem sakatlıktan dönüp tekrar formama kavuştuğum için hemde kötü gidişattan ve alınan puan kayıplarından sonra bu galibiyetle moral bulmuştuk. Bu sezon en çok üzüldüğüm maç ise kendi sahamızda oynadığımız Tepebağ Kültür maçıydı. Maçı hem kaybetmiştik hemde sakatlandığım maçtı, en üzücü maç benim Tepebağ Kültür maçıydı.

- Acı ve tatlı bir sezonu Osman Kalkan hocayla tamamladınız. Osman hocayı birkaç cümle ile tanımlarmısın?

Serdar Kızgın: Tabi acısıyla tatlısıyla bir sezonu daha bitirdik çok şükür. Osman Kalkan, Osman hoca mücadeleyi seven bir hoca, her daim kazanmak isteyen ve disiplinli bir hoca.

- Sezonun bitiminin ardından teklifler aldın mı?

Serdar Kızgın: Sezon bitti fakat şuanlık bana ulaşan bir teklif yok. Röportajda bana zaman ayırdığı için Yerel Futbol’a teşekkür ederim.

Yerelfutbol.com'da Burak Serdar Kızgın bugünkü konuğumuzdu. Sorularımıza samimi cevaplar vererek sezonu birlikte değerlendirdik. Aktif futbol yaşantısında kendisine başarılar diliyoruz.

MUHABİR:OĞUZHAN AKGÜNDÜZ

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus