17 Mayıs 2017 10:37

Kavacıksporun hayali gerçeğe dönüştü

Kavacıkspor


Bu sezon İstanbul 1.Amatör Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayarak yeniden Süper Amatör Lige dönen ve taraftarlarını sevindiren Kavacık Spor Kulübü bugünlerde çok daha büyük bir mutluluk yaşıyor. Sahalarının zemininin suni çim yapılması için yıllardır çalınmadık kapı bırakmayan Kavacık Spor Kulübü'nün bu hayali sonunda gerçeğe dönüştü. Yıllardır zemini suni çim yapılacağı herkes tarafından konuşulmasına rağmen, yapımı adeta hayale dönen eski adıyla Kavacık Stadı yeni adıyla Kavacık 15 Temmuz Şehitler Stad'ında yaklaşık 3 ay önce başlayan çalışmalarda artık sona gelindi. Stadın zemini İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından suni çimle kaplandı. Bir kaç günlük çalışmanın ardından stad maç oynanacak hale gelecek.


Ayrıca İ.B.B tarafından stadın etrafındaki tel örgülerde yükseltildi. Özellikle yağmurlu havalarda adeta balçık tarlasına dönen stadın zemini, suni çimin serilmesiyle kusursuz bir hale geldi. Yeni sezonda Kavacıkspor  başta olmak üzere bölgedeki semt takımlarına hizmet edecek stad daha şimdiden yeni sezonda hizmet edeceği kulüpleri ve oyuncuları heyecanla beklemeye başladı. Bünyesinde kız takımı ve A takım dahil 13 takım ve 600 futbolcuya hizmet veren Kavacık Spor Kulübünde Başkan vekili Bedri Güntay'ın yoğun çabalarıyla yaptırılan stad zeminiyle birlikte geleceğe çok daha umutla bakıyor.


Yıllarca başta Kavacıkspor olmak üzere bölge takımlarına toprak zeminde hizmet eden stadda yeni sezonla birlikte suni çimde oynanacak futboldan sporseverler çok daha büyük bir keyif alacak ve meşin yuvarlağın büyüsüne kendilerini daha coşkulu olarak kaptıracaklar. Aynı zamanda Beykoz ilçesindeki stad sıkıntısını da bir nebze giderecek 15 Temmuz Şehitler Stadı yeni sezonla beraber nice sevinçlere ve hüzünlere şahitlik edecek.


SPORTİF DİREKTÖR MURAT YILMAZ'IN SUNİ ÇİM ZEMİN VE KULÜBÜN HEDEFLERİYLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ
Stadımızın zeminini suni çim yapmak için uzun süredir çaba gösteriyorduk. Emek veriyorduk. Allaha şükür verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. Artık geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Hedefimiz şu anda altyapımızdaki oyuncularımızla,semtimizde ve bölgemizde bulunan oyuncuları bünyemize katarak vereceğimiz profesyonel eğitimle profesyonel liglere çıkmak. Bu uzun bir süreç. Stadımızın suni çim olmasıyla birlikte kulübümüzü aşama aşama hedeflediğimiz noktaya getireceğiz.Kulüp olarak bir diğer hedefimiz futbol dışında atletizm, basketbol, voleybol, tenis gibi diğer branşlarda da kulüp armasını yarıştırmak. Kulübümüzde şu anda yaklaşık 10 antrenörümüz çalışıyor. Açılacak branşlarda alacağımız uzman antrenörlerle bu sayı dahada artacak. Bunun yanısıra sosyal projelere de ağırlık vereceğiz. Topluma faydalı bireyler yetiştirmeye gayret edeceğiz. Bu işler bütçe isteyen işler. Bizimde bütçemiz artıyor. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Her şeyi kademe kademe yapmaya çalışıyoruz. Bu süreç böyle devam edecek. Şu andaki hedeflerimiz bunlar.


KAVACIKSPOR YÖNETİMİNDEN İ.B.B. VE BEYKOZ BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR
Stadımızı toprak zeminden, suni çim zemine çevirerek yıllardır verdiğimiz mücadelemizi ve çabamızı hayalden gerçeğe dönüştüren,geleceğe çok daha umutla bakmamızı sağlayan, kulübümüz bünyesinde spor yapan yüzlerce futbolcumuzun yüzünü güldüren,  koyduğumuz hedefe ilerleme noktasında bizlere en büyük katkıyı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş'a, İ.B.B. Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Mevlüt Bulut'a ve tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına,stadımızın suni çim yapım işlemi başlamadan önce stadın bir kısmının bir inşaat şirketinden devir alınması aşamasındaki, sonrasında stad zeminine suni çimin yapılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan yazışmalardaki, son olarak kulüp binamızın tadilatının yapılmasını üstlendiği, ihaleye çıktığı ve tüm bu konularda kulübümüze yardımları için Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e,Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu ve Mahmut Gülbasar'a ve tüm Belediye çalışanlarına Kavacıkspor Yönetim Kurulu olarak teşekkür eder;şükranlarımızı sunarız.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus