04 Aralık 2017 06:00

Kenan Aydın açtı ağzını yumdu gözünü

Hafta sonu oynanan Sekbanlar - Zeytinburnu 1957 maçının ardından, Zeytinburnu 1957 Başkanı Kenan Aydın mücadele sonrasında çarpıcı açıklamalara imza attı.


İstanbul Süper Amatör Lig 2. Grup'ta Hafta sonu oynanan Sekbanlarspor - Zeytinburnu 1957 maçının ardından, Zeytinburnu 1957 Başkanı Kenan Aydın mücadele sonrasında çarpıcı açıklamalara imza attı.

Gergin bir 90 dakika yaşadıkları rakiplerinin belediyeden destek aldığını ve bunun haksız rekabete yol açtığını savunan Aydın'ın dilinden dökülen kelimeler...

Belediyeler acilen kulüplerden çıkmalı
Belediye destekli takımlarla nasıl mücadele edebileceğimizi artık biz dahil birçok kulüp kestiremiyor. Bu tür kulüplerden sadece canı yananda bir tek biz değiliz. Acilen futbolun içinden çıkmaları gerekiyor. Bizim vergilerimizle bize karşı takım kurup, vatandaşın yani aslolanın takımlarını ezmeyi bırakın adeta dövüyorlar. Bir kişiyi sabah bir takımın yanında öğleden sonra bir takımın yanında görüyoruz. 

'Oyuncu devletten, hakem devletten'
Kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, bedeller ödüyoruz, ama karşımıza bu sefer de eşit şartlarda yarışmama olayı çıkıyor. Yöneticisi Belediye'de oyuncusu da takıma girdikten sonra belediye veya iştiraklerinde işçi oluveriyor. Oyuncu devletten hakem de devletten  böyle rezillik olmaz.

Cumhurbaşkanımız söyledi ama aynen devam ediyorlar
Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi. "Karışmayın" dedi. Bu bile engellemedi bazı şeyleri malesef. Şahsımıza 6 haftadır operasyon yapar gibi hakemlerin kararları ile uğraşıyoruz. Zeytinburnu 1957 takımı hem bu devletin takımıdır hem de halkın takımıdır. Haksızlık var diye geri adam atacak değil, aksine bunla mücadele edecek güçte ve karakterdeyiz. Adalet olmayan yere adalet getirmek içinde elimizden geleni yapacağız. Kim yapamaz bilemeyiz ama Zeytinburnu 1957 yapar.

Devletin parasını millete karşı çeviremezsiniz
Adalet mülkün temelidir. Şu anda yok ama adaletin gelmesi için elimizden geleni de bu kişilere karşı ardımıza koymayacağız. Devletin parasını, millete çeviren anlayışın karşısında duracağız. Vatandaşın vergileri ile maaş alan bazı kurumlardaki kişiler, bundan sonra ne bize ne de başka takımlara küfür edemesin diye elimizden gelen her imkanı değerlendireceğiz.

Amatör futbolda değişim gerekiyor.
Bir sezon boyunca emek veren kulüplerin hakları bir hatalı düdükle son buluyor. İşin hata kısmına kadar dediğimiz bir şey yok. Bizde bundan önce ya da bundan sonra hatalı düdük ile puan kazanmış veya kazanacağızdır. Ama iş kasıt boyutuna girince, orda artık kötü kokular çıkmaya başlıyor. Ya bizler bu kadar emek vermeyelim ya da hakem konusunda da devlet eli değip, Hakemlik üzerine üniversitelerde bölümler açılsın. Kim bunları bu zamana kadar düzeltemiyorsa o da düzenle beraber değişmeli. Amatör Futbolda hassasiyet, adalet olmazsa, vatandaşın trilyonları belediye takımına aktarılırsa bunda adalet nerede. Kimin parasını kime veriyorsunuz. Kimin parasını kime karşı kullanıyorsunuz. Birçok kulüp cebinden para harcarken zor şartlarda mücadele ederken, lisans parasını bile dert ederken, bu nasıl bir iltimas. Bu düzen acilen değişmeli.

Varsa amatörden para kazanıyorum diyen çıksın
Sadece biz değil bütün takımlarımız için aynı dert geçerli. Süper Amatör, 1.Amatör ve 2.Amatör dahil her ligde birkaç özel takım var ve rakipleri ile eşit şartlarda mücadele etmiyorlar. Biz  bu işleri tamamen zevk için, gençlere bazı imkanlar sağlayıp, onları iyi yerlerde görmek için, bulunduğumuz camiaları yukarılarda görüp bundan mutluluk duymak, semtlerimize faydamız olsun isteyen insanlarız. 2 senede milyonlarla ifade edilecek rakamlar harcadık. Ama bir düdük, bir devletin halkından aldığı paraları, halka karşı kullanan zihniyet karşımıza çıkıp, biz ve bizim durumumuzda olan takımların bir adım önüne her zaman geçiyor. Bundan sonra amatör futbola adalet gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Vatandaş, halk herşeyden üstündür.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus