14 Ocak 2018 01:20

Muradiye GB ve Akyelspor arasında gerginlik

Bugün U15B Ligi maçı sonrası gerginlik sonrası iki kulüp de birbirini suçlayan açıklamalara imza attılar.


İstanbul U15B Ligi 11. Grup’ta oynanan maçta Akyelspor deplasmanda Muradiye Gençlerbirliği’ni 2-0 yenerken karşılaşma sonrası arbede yaşandı. İki taraf da birbirini suçladı.


Akyelspor: Futbolcuların annelerine saldırdılar
Çilek Stadı’ndaki maç sonrası ilk demeç Akyelspor’dan geldi. Bakırköy temsilcisinden yapılan açıklamada “Maçın bitişi ile birlikte rakip takımın hocaları ve taraftarları saha içerisine girerek hocalarımıza ve futbolcularımıza saldırmışlardır. Olayların büyümesi üzerine soyunma odasına giren takımımıza ve futbolcularımızın annelerine koridorlarda saldırmaya devam edilip ağıza alınmayacak küfür ve hakaretlerde bulunmuşlardır ve son olarak takım otobüsümüz tesisten ayrılırken otobüsümüze saldırıp tehditler savurmuşlardır” denildi.

Muradiye GB: İftiraların asılsız olduğu ortaya çıkacak
Muradiye Gençlerlerbirliği Kulübü’yse yaptığı açıklamada iddiaları reddederek şu ifadeleri kullandı: Kulübümüz gerek maç öncesi gerek saha içinde misafirperver bir tutum sergilese de rakip takımın antrenörü art niyetli davranıp maç bitimine kadar gerek hakeme gerekse futbolcularımıza karşı terbiyesizce davranışlarda bulunmuştur. Kendisi, kalecimizin sakatlanması sonrası hocamısın erken bitirme kararına bile tepki gösterip yardımcı antrenörümüze fiziksel temasta bulunup, deplasmanda oynayacağımız maçla ilgili küfür ve tehditlerde bulunmuştur. Akyelspor’un sosyal medya hesabında yalan yanlış ifadelerle bize suç atılmak istenmektedir ancak rakip takım futbolcu ve velilerine hiçbir küfür veya saldırı söz konusu değildir. Rakip takımın iftiralarının hepsinin asılsız olduğu gerek hakem raporu gerekse saha komiseri raporları incelenerek ortaya çıkacaktır. Ancak olayların bu seviyelere gelmesinde 1 numaralı kişi olan Akyelspor’un antrenörünü ve davranışlarını kınıyoruz.”

Muhabir : Oğuz Han Akgündüz

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus