09 Ocak 2018 05:35

Orhan Saka'da kritik toplantı sona erdi

Orhan Saka'da son zamanlarda karşılamalar esnasında yaşanan şiddet olaylarına dur demenin yollarını bulmak için istişare toplantısı yapıldı.


İstanbul Amatör Futbol liglerinde sezon başından beri meydana gelen ve haftalar geçtikçe daha fazla artan şiddet olaylarına çözüm bulmak için TFF İl Temsilciliği ve taban birlikleri istişare toplantısı yaptı.

Toplantı sonrasında bir açıklama yayınlayan İstanbul İl Hakem Kurulu, toplantı sonrası alınan kararları açıkladı;

"Son haftalarda artan şiddet olaylarının görüşüldüğü toplantı 9 Ocak 2018 Salı günü Orhan Saka Amatörler Evi'nde yapıldı. Toplantı İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, İstanbul İHK Başkanı Aydın Kankaş, TFFHGD İstanbul Şubesi Başkan Vekili Mehmet Ali Taşçı, İstanbul Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Osman Özgül ve İl Tertip Komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 
Toplantıda şiddetin önlenmesi 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun”un daha etkin işletilmesine dair bilgi alışverişi yapıldı.
Toplantıda olayların önüne geçilmesi için gerekli önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi, olaylara karışan takımlara karşı ciddi yaptırımlar uygulanması ve tüm futbol camiası paydaşlarının ortak hareket etmesi yönünde görüş birliğine varıldı." denildi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus