SAL Klasman'da kim hangi gruba gidecek?

BAL'a çıkacak takımların belirleneceği SAL Klasman Grubu'nun sistemini sizin için derledik...


İstanbul Süper Amatör Küme’de sezonun bitimine iki hafta hafta kala merak edilen konulardan biri de play-off (klasman) maçlarının nasıl olacağı... Bu sezon uygulanacak sistem şöyle:

- SAL’da 10 grupta ilk iki sırayı alacak toplam 20 takım klasman grubu maçlarını oynayacak. Bu 20 takım A ve B diye ikiye ayrılacak.

A Grubu
1. Grup Birincisi
2. Grup Birincisi
3. Grup Birincisi
4. Grup Birincisi
5. Grup Birincisi
6. Grup İkincisi
7. Grup İkincisi
8. Grup İkincisi
9. Grup İkincisi
10. Grup İkincisi

B Grubu
6. Grup Birincisi
7. Grup Birincisi
8. Grup Birincisi
9. Grup Birincisi
10. Grup Birincisi
1. Grup İkincisi
2. Grup İkincisi
3. Grup İkincisi
4. Grup İkincisi
5. Grup İkincisi

* Bu sezon EN AZ 3 takım BAL’a çıkacak. Bu rakam, BAL’dan direkt düşecek veya 3. Lig’e çıkacak İstanbul takımlarının sayısıyla artacak. Çıkma ise şöyle olacak:
ÖRNEK 1: BAL’a çıkacak takım sayısı 4, baraj oynayacak takım sayısı da 3 olursa; A ve B Klasman grubunu ilk iki sırada bitiren takımlar BAL’a yükselecek, A ve B Grubunu üçüncü sırada bitiren iki takıma ilave olarak grup dördüncüleri arasında yapılacak tek maç eleme sonucunda baraj oynayacak üçüncü takım belirlenecektir.
ÖRNEK 2: BAL’a çıkacak takım sayısı 3, baraj oynayacak takım sayısı 4 olursa; A ve B Grup birincileri direk BAL’a yükselecek, grup ikincileri arasında yapılacak tek maç eleme sonucunda BAL’a çıkacak üçüncü takım belli olacak, tek maç eleme sonucunda yenilen takım ve grup üçüncüleri baraj oynamaya hak kazanacak, baraj oynayacak dördüncü takım ise grup dördüncüleri arasında yapılacak tek maç eleme sonucunda belirlenecektir.

* BAL’a çıkmayı hak ettiği halde bu hakkını kullanmayan takımların yerine başka takım alınmaz.
* Klasman Grubu fikstürü, tüm takımlar belli olduktan sonra TFF İstanbul İl Temsilciliği’nde kulüplerin katılımı ile çekilecek.
* Klasman Grubu’na çıkmayı garantileyen takımlar:
1. Grup: Davutpaşaspor
2. Grup: Küçükköyspor
3. Grup: Paşabahçespor
5. Grup: Kocasinanspor
7. Grup: Ortaköyspor

YEREL FUTBOL SİTESİ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus