07 Ocak 2018 11:56

Selimiye Stadı'nda gol de yok, futbol da

İstanbul Süper Amatör Lig 4. grup 20. hafta mücadelesinde Barbarosspor, Beykoz 1908'i Selimiye Stadı'nda konuk etti. Ligde kalma mücadelesi yapan iki ekibin maçı başladığı gibi golsüz sona erdi.


İstanbul Süper Amatör Lig 4. grup 20. hafta mücadelesinde Barbarosspor, Beykoz 1908'i  Selimiye Stadı'nda konuk etti. Ligde kalma mücadelesi yapan iki ekibin maçı başladığı gibi golsüz sona erdi.

Maç boyunca neredeyse net gol pozisyonunun yaşanmadığı mücadelede iki takımda iyi savunma yaparak rakip forvetlere gol şansı vermeyip beraberliğe razı olunca karşılaşmayı izleyen yaklaşık 500 seyirci sıkıcı ve keyifsiz bir iki saat yaşadı.

Sadece son 15 dakikada Beykoz 1908 takımı seyircisinin yoğun desteği ve coşkusuyla gol için rakibinin üzerine daha fazla gidip gol aramasına rağmen ileri uç oyuncuları bir türlü beklenen gol vuruşunu yapamadı.

Barbarosspor takımı maç boyunca topu havadan oynayınca Beykoz 1908 savunması ve kalecisi neredeyse gelen tüm topları rahatlıkla kontrol etti. Maç sonunda Beykoz 1908 puanını 22'ye Barbarosspor 20'ye çıkardı.
Maçın en güzel tarafı 90 dakika boyunca susmayan Beykoz 1908 taraftarlarıydı. Beykoz 1908 taraftarlarına dost kulüp Üsküdar 1908 taraftarları da destek verince ortaya çok keyifli bir tribün şovu çıktı. Maçtan sıkılanlar oyunun büyük bölümünde bu tribün şovunu izlemeyi tercih etti.

MAÇIN ANALİZİ

Maçın hakkı kesinlikle beraberlikti. Birkaç cılız pozisyon haricinde bu da kaçar mı denilen bir pozisyon yaşanmadı. Oyunun hiçbir bölümünde oyuna ağırlığını koyan takım olmadı. Beykoz 1908 taraftarları da olmasa tribüne gelenler neredeyse uyuyacaktı. Bu sonuçtan sonra iki takımda ligde kalmak için son iki haftayı beklemeye başladı. Karşılaşmayı yöneten Gökhan Dereli ve yardımcıları hatasız,mükemmele yakın bir karşılaşma yönettiler.

Muhabir: Ümit YILMAZ 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus