17 Şubat 2017 01:29

Söğütlüçeşmespor iade-i itibar istiyor

144 takımın 18 Grupta 14 hafta mücadele verdiği İstanbul U-17/B Ligi'nde şampiyon olan kulüpler bir üst lige alınmamalarından dolayı TFF’ye tepkili.


2016-2017 Futbol sezonunda altyapılarda A-B olarak ligler oluşturan İstanbul İl Futbol Temsilciliği'nin uygulamaya koyduğu sisteme U-17/B Ligi'nde mücadele veren bazı kulüplerden tepki geldi.

5. Grup'ta şampiyon olan Küçükçekmece Söğütlüçeşmespor'un Genel Kaptanı Hasan Tuna "2016-2017 Futbol sezon öncesi şampiyonluğa oynayacak iddialı ve güçlü bir takım kurduk. İstanbul Futbol İl Temsilciliği bu sezon hiç kimsenin bilgisi olmadan kura çekimi sırasında bir anda alt liglerde A-B olarak kulüpleri ikiye ayırarak kulüpler arası ayrımcılık yapmıştır.
Kura çekim sırasında U-17/B Ligi’nde grup şampiyonu alan kulüplerin U-17/A Ligi'ne çıkacağını söyleyen TFF yetkileri ligin bitimine 4 hafta kala U-17/B'de grup şampiyonu alan kulüplerin U-17/A'ya çıkmayacağını sezon başında bir yanlışlık yapıldığını söyledi. Bu durum başta futbolcu kardeşlerimiz olmak üzere camiamızı derinden üzmüştür.
14 Hafta yağmur çamur demeden bir üst lige çıkma hayalini yaşayan ve şampiyon olan çocuklarımızın hayalleri ve gururlarıyla oynayan TFF yetkililerinin vermiş oldukları kararı gözden geçirmelerini ve grup şampiyonu olan 18 kulübün itibarlarının verilmesini ve U17 A'ya çıkarılmasını arzu ediyoruz" dedi.

Muhabir: Yılmaz Aktepe

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus