16 Mayıs 2017 05:45

Tuzlaspor alt yapıda küçülme kararı aldı

Tuzlaspor A.Ş. Kulüp Başkanı Murat Erdoğan bugün alt yapıdaki tüm antrenörlerin görevine son verdi.


Tuzlaspor A.Ş. Kulüp Başkanı Murat Erdoğan  bugün alt yapıdaki tüm antrenörlerin görevine son verdi. 12 antrenörün görev yaptığı Tuzlaspor alt yapıyı kapacağı ve sadece 2 katagoride faaliyet göstereceği öğrenildi. Alt yapının fesh edilmesiyle birlikte Tuzlaspor’un lisanslı 170 sporcu ile 600 civarındaki futbol okulu boşta kalmış olacak.

TUZLA BELEDİYESPOR KURULUYOR

Bu gelişmenin ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın talimatıyla Tuzla Belediyespor’un kurulması için çalışmalara başlanıldığı ve Tuzla Belediyesi personeli olan antrenörlerin burada görev yapmaya başlayacağı ve boşta kalan futbol okulu öğrencilerin Tuzla Belediyespor’a alınacağı öğrenildi.

Altyapı Antrenörü Eren Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada "Kulüp Başkanımız ile yaptığım görüşmede, tesislerimizin yetersizliği, şu an hali hazırda bulunan tesislerimizin çim sahaya dönüştürülmesi ve Tuzla'da liglere katılabilecek ek bir tesisin şuan olmamasının Tuzla Spor Kulübünün geleceği ile ilgili karamsarlık oluşturduğu ve bu sebeple 2017-2018 sezonundan itibaren zorunluluktan dolayı '2 grup' ile sadece liglere katılacağımızın tebliği yapıldı. Tüm bunların ışığında Antrenör ekibimizle birlikte önümüzde ki sezondan itibaren Tuzla Belediye Spor Kulübünün Alt yapısını oluşturup, 2017-2018 sezonunda Amatör liglere 'GÜÇLÜ'bir şekilde katılacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyorum" dedi.

 

Kulüp ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Türk Futbolunun altyapı sorunlarına yeni çözümler getirmek ve Tuzlaspor’un geleceğini inşaat etmek adına büyük projelere imza atmak için yönetim kurulu olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu projeler doğrultusunda alt yapı atlımlarımızın bir parçası olarak yeni bir yapılanmaya gitmekteyiz. Bu kapsamda altyapı teknik kadrosuyla yollarımızı ayırdık. Şu ana kadar Tuzlaspor’un başarısı için emeği geçen tüm altyapı hocalarımıza teşekkür eder bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar dileriz." 

Kaynak: www.tuzlaolay.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus