11 Aralık 2016 07:50

U19 Ligi'nde görülmemiş protestoCumartesi günü Kozcağız Belediyespor'la oynadıkları U19 müsabakasında 5 oyuncusuna kırmızı kart gösterilince sahada 7 futbolcudan az kaldıkları için yönetmelik gereği maçı tatil edilen Bartın Gençlerbirliği, bugünkü 1. Amatör müsabakasında sahada oynamadan durarak olayı protesto etti.

U19 Ligi'nde Bartın Gençlerbirliği ile Kozcağız Belediyespor arasında oynanan karşılaşmada ev sahibi takımın oyuncuları 3-0 önde götürdükleri maçın 80'inci dakikasında 5'inci kırmızı kartı görüp 6 kişi kalınca maçın hakemi karşılaşmayı bitirdi.

Bartın  1'inci Amatör Küme'de mücadele eden Bartın Gençlerbirliği'nde de oynayan U19 takımı oyuncularının cezalı duruma düştüğü için ev sahibi takım bugün Ulusçınarspor'la yapacakları karşılaşmaya 9 kişi çıktılar.

OYNAMADAN DURDULAR
Takımlarının 5 kırmızı kart görmesini protesto eden Bartın Gençlerbirliği, maçın 43'üncü dakikasına kadar sahada sadece durdular. Ulusçınarspor takımı ise rakiplerinin protesto eylemi yaparak sahada hareketsiz durmaları üzerine bu dakikaya kadar 6 gol attı. Maçın 43'üncü dakikasında oynamaya başlayan Bartın Gençlerbirliği'nde 2 oyuncu, eski sakatlıkları nüksedince oyun dışı kaldı. Bartın Gençlerbirliği'nde sakatlanan oyuncuların yerine girecek oyuncu olmadığı için maçın hakemi karşılaşmayı bitirdi. Maçın sonucuna lig tertip komitesinin karar vereceği bildirildi.

Emeklerinin hakemler tarafından çalındığını iddia eden Bartın Gençlerbirliği yöneticisi Sabri Toprak, şöyle dedi:
"U-19 Ligi'nde maçın 80'inci dakikasına kadar maçta 3-0'lık galibiyetimiz vardı. Hakemde 80'inci dakikada oyuncumuza 5'inci kırmızı kartı göstererek bizi mağdur etti. Bizde bugün 1'inci amatör kümede oynayacak maça oyuncularımızın kırmızı kart görmesi nedeniyle 9 kişi çıktık ve maçın başlama düdüğüyle birlikte hareketsiz kaldık. Bu protestomuz başka takımlara yönelik değildir. Gençlerimizin burada bir emeği var. Bu emekler hakemler tarafından çalınıyor. Bizim amacımız şampiyon olmak değil, gecesini gündüzüne katarak çalışan gençlerimize yapılan bu haksızlığı protesto etmek."

Kaynak: hurriyet.com.tr

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus