03 Ocak 2018 03:14

Yamanspor U-15/A bileti aldı

U-14/B ligi Play Off maçında Yamanspor rakibi Kavacıkspor’u 2-0 yenerek U-15/A ligi biletini cebine koydu.


2017-2018 sezonunda İstanbul U14/B Ligini 2. sırada bitiren kulüplerin 2018-2019 U15/A Ligine yükselme playoff mücadelesinde 18. Grup İkincisi Yamanspor ile 17. Grup İkincisi Kavacıkspor ‘un Alemdağ Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.Karşılaşmadan Yamanspor 2-0 galip ayrılarak 15/A ligine yükseldi.

Deniz Ender Karatepe, Koray Ucuzal, Ömer Kocatepe hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmada saha komiseri olarak Feridun Koçak sağlık görevlisi olarak Veysel Uğurkan görev yaptılar.

Play off karşılaşmasına ilgi oldukça fazlaydı Kavacıkspor ve Ümraniye Yamanspor’un yöneticilerinin, taraftarların yanı sıra Çekmeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Muhammet Kılıç maçı izlediler.

Maça dengeli başlayan iki takım karşılıklı atakları ile seyirciyi oldukça heyecanlı dakikalar yaşattılar. 15. dakikikada Yamanspor Nurullah’ın golü ile ilk yarıyı 1-0 üstünlükle tamamladı.

İkinci devreye daha kontrollü başlayan Yamansporlu futbolcular Kavacıkspor’ın etkili ataklarını durdurmasını bildi. 50. dakikada Yuşa’ın golü ile skoru 2-0 taşıyan sarı siyahlı futbolcuların sevinçleri görülmeye değerdi. Maç bu skorla biterken 2018-2019 sezonunda U15 A liginde oynama hakkını kazanan Yamanspor oldu.

Cergenç: Onur duyduğum bir sezon
Maçtan sonra bir açıklama yapan Yamanspor Teknik Sorumlusu Saygın Cergenç "Başta çalışkan, azimli, karakterli ve terbiyeli futbolcularımı tebrik ederim. Onlarla beraber çalışmaktan onur duyduğum bir sezon oldu. Bu yolda her an yanımızda olan as başkanım Sayın Atilla Demir abime, Sayın Selahattin Kuş abime ve Ümraniye Yamanspor Kulübü Başkanımız Sayın Mahmut Celal Kalyoncu’ya teşekkür ederim. Her maçımızda, antrenmanlarımızda bizlere destek olan özverili ve büyük Yamanspor velilerine teşekkürü bir borç bilirim saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Editör : Atilla DEMİR

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus