Can MUTLU

[email protected]
Diğer Yazıları

DOĞUŞSPOR'A DOKUNMA!


Küçük bir sahil kenti olan Yalova'da futbol sevilen bir spor dalıdır. Yalova futbolunun köklü kulüplerinden biride Yalova Safranyolu Doğuşspor'dur.

1981 yılında kurulan bu güzide kulüp, mahallenin gençlerini kötü alışkanlıktan uzak tutmak için onları futbola yönlendiren, kulübün kapılarını sonuna kadar açan mütevazi bir semt takımıdır. Tabiri caizse Yalova futbolunun lokomotiflerinden biridir.

Maalesef üzülerek söylüyorum ki mahallenin gençlerini kıraathane köşelerinden, kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran bu güzide kulübün tesislerinin yetkililerin aldığı skandal karar sonrası AFAD'a devredileceğini öğrenmiş bulunuyorum. Skandal karar diyorum çünkü günden güne bitmekte olan Yalova futbolunu ayakta tutmaya çalışan bir kulübün tesislerine konup boşaltmasını istemek başka türlü açıklanamazdı.

Peki bu tesisler AFAD'a devredildikten sonra bu kulüpte futbol oynayan mahallenin gençleri ne olacak ? Ben söyleyeyim. Kimisi kıraathane köşelerinde bütün gün oturacak, kimisi kötü yollara düşecek. Bazı şeyler bu kadar kolay olmamalı. Bir ulusu ayakta tutan en önemli şey o ulusun gençleridir. Yetkililer aldığı bu karar ile gençlerimizi kötü yola teşvik etmektedir.

Bu kararın alınmasında Yalova'nın deprem bölgesi olduğu gerekçe gösterilmiş. Elbette bu konuda haklısınız. Yalova'da doğmuş ve depremi yaşamış biri olarak bu konuda hem fikirim sizinle. Ancak şunu kimse unutmamalıdır ki 17 Ağustos depreminden sonra Yalova'da ki bütün sahalar deprem afet işleri için kullanılmıştır. Görüldüğü üzere birilerinin menfaatleri doğrultusunda AFAD'ın Doğuşspor'un tesislerine konmasına gerek yok.

Buradan bu skandal kararı alan yetkilileri kınıyorum. Safranyolu Doğuşspor 1981 yılında kurulduğu günden bugüne kadar mahallenin gençlerine kol kanat germiştir. Hala da kol kanat germektedir. Eğer bu tesisler Safranyolu Doğuşspor'un elinden alınırsa o kanat kırılır. Pek çok gencin hayalleri suya düşer. Yazık değil mi bu insanlara ? Yazık değil mi günden günde bitmekte olan Yalova futbolunu her şeye rağmen ayakta tutmaya çalışan bu güzide kulübe ? Yetkililerin acilen aldığı bu skandal karardan vazgeçmesi lazım.

Sözlerimi yazımın başlığında belirttiğim gibi 'Doğuşspor'a Dokunma' diyerek sonlandırıyorum.

Yazı: Can Mutlu

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus