Can MUTLU

[email protected]
Diğer Yazıları

ŞİFALI SUDAN DONDURUCU SPREYE


Amatör kümelerde zamanında top koşturmuş büyüklerimizden duyarız hep 'bizim zamanımızda şifalı su vardı' diye. Futbolcu sakatlandığı zaman su ile tedavi ederler kaldıkları yerden maça devam ederlermiş. Şimdi ise modern futbolda çağ atladık adeta. Şifalı sudan dondurucu spreye terfi ettik. Futbolcu sakatlandığı zaman sağlık görevlileri sadece dondurucu sprey ile tedavi edip işi bitiriyor.

Bugün bir amatör küme maçında bir futbolcu sakatlandı. Sahaya giren sağlık görevlisini dondurucu sprey ile tedavi edip geçiştirdi. Devre arası üşenmedim sahaya girdim rica ettim sağlık personelinden çantaya bakmak için. Sağ olsun ricamı geri çevirmedi çantayı açtı gösterdi.

Koca bir çanta içinde sadece dondurucu sprey var. Ne bir sargı bezi ne bir buz hiç bir şey yok. İnanılır gibi değil. Gözlerime inanamadım. Peki ya bir futbolcu sakatlandığı zaman sahada sedye olmayıp arkadaşları tarafından omuzlarda taşınıp sahanın dışına çıkarılmasına ne diyeceksiniz ? Ne kadar içler acısı bir durum. Akıllara şu soru geliyor. Bu sağlık görevlilerinin statlarda ne işi var ? Ülkede futbol sadece profesyonel liglerden oluşmuyor. Yazık değil mi amatör kümede futbol oynayan genç kardeşlerimize ? Onların ki can değil mi ? Şaka gibi.

Yetkililerden buna bir çözüm üretmelerini bekliyorum. Futbolu dünyada en çok seven ülkelerden biriyiz. Ne sevmek ama.. Daha futbolculara sahada yeterli sağlık ortamını sağlayamıyoruz. Eğer koca bir çanta içerisinde sadece dondurucu sprey olup, futbolcu sakatlandığı zaman spreyle geçiştirip sağlıkçı olunuyorsa zahmet etmeyin. Bunu yoldan geçen insanda yapabilir.

Yetkililere sesleniyorum. Lütfen buna bir çözüm üretin. Ben bunun mücadelesini vermekten asla vazgeçmeyeceğim. Değil 10 sene yaşarsak 60 sene daha bunun mücadelesini vereceğimden şüpheniz olmasın. Yazık günah. Her yönden Türk futbolu geride. Günden güne kötüye gidiyor. Bari maç içerisinde bir oyuncu sakatlandığı zaman gerekli tedavi ortamını sağlayın. Bir futbol zevkimiz var onu da elimizden almayın.

Yazar: Can Mutlu

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus