Ercan GÜLENYÜZ

[email protected]
Diğer Yazıları

İSTİNYE'DEKİ İŞLEYİŞ


TFF İstanbul İl Temsilciliği'nde yapılan işler süper bir şekilde devam etmektedir. Özellikle lisans işleri inanılmaz yürümekte. Sezon başlarında ve sonradan başlayan yaş gruplarında oluşan kalabalık ve yorucu işler neredeyse aksaksız yapılıyor. Bir HELAL OLSUN onlara. Gece gündüz çalışarak bunu hak ediyorlar.

Maç atama işleri de aynı güzellikte devam ediyor senelerdir. A takım , genç takım , alt yapı derken yüzlerce maç en az sıkıntı ile veriliyor ve oynatılıyor. Sahalarda oluşan dertleri bile belli etmeden. Onlara da HELAL OLSUN.

Bununla birlikte, işleyişinde sorun olan DİSİPLİN KURULU var. Elbette sorun onlardan kaynaklanmıyor. Hakemlerin gönderdiği rapor üzerinden işlem yapıyorlar. Raporda ne yazıyorsa ona göre kararlar veriyorlar. Disiplin Kurulu böylece bir çok kez kulüplerle karşı karşıya kalıyor. Savunmaya geleni dinliyor sonra karar veriyor.

Disiplin Kurulu'nun yapması gereken, hakemlerin rapor ettiği kişileri mutlaka taraflara bildirmesini sağlamak olmalı. Bunun için kitapçıkta kural eklenmesi gerekiyor ise ekletilmeli. Savunmaya gelen yoksa rapor okunduktan sonra olayın gerçekliği konusunda Saha Komiseri aranabilir, Maç Gözlemcisi aranabilir. Bunlar sadece öneri, umarız bunlar dikkate alınır.

Bir de İl Temsilciliği yönetimi var, Tertip Komitesi var, kendi işlerinden feragat ederek haftanın bir kaç günü toplanıyorlar, dert dinliyorlar, çözüm arıyorlar. Kendi kulüplerinin işinden çok İstanbul ili için uğraşıyorlar. Onlarıda ayrıca tebrik etmek gerekiyor.

Yazı: Ercan Gülenyüz

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus