Erdem SAĞOLAN

[email protected]
Diğer Yazıları

NELER OLUYOR BİZE?


Evet, Yerel Futbol takipçileri...

Sizlere sürekli maç haberlerini iletirken yeni bir formatla da karşınızdayım. Adını ister kenar, ister köşe yazısı dersiniz, hiç farketmez. Malumunüz İstanbul amatör liglerinde son haftalara girilirken zirve yarışındaki rakiplerle düşme potasındaki ekiplerin maçlarında heyecan had safhada. Tabi ki heyecanın yanında gerginlik de kaçınılmaz.

Hafta sonları ortalama sekiz maçı takip ediyorum. Maalesef son iki haftadır takip ettiğim karşılaşmaların neredeyse dörtte üçünde olaylar maçın önüne geçmeyi başardı. Takip edemediğim maçlarda da sağolsun arkadaşlarımız maçtan ziyade olayları anlatır oldu.

Evet beyler, neler oluyor bize?

Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde birbirimize sımsıkı kenetlenmemiz gerekirken neler oluyor?

Milyon dolarların döndüğü üst liglerde bile herkes barış içerisinde iken; sizler, 'aynı semtin' çocukları birbirlerinin annelerinin ellerinden yemek yiyenler, babalarının yanında saygıdan ezilip bükülenler, kardeşlerini koruyup kollayanlar ne oluyor?

Bu oyunun sonucu ne olursa olsun altı da üstü de 3 puan.

Değil üç puan üç yüz puan olsa ne olur?

Hangi annenin, babanın küfre maruz kalmasına değer? Soruyorum değer mi?

Futbol hatalar oyunudur, hakemler de hata yapacak, futbolcular da, antrenörler de...

Evet, emek veriyorsunuz ama unutmayın aynı emeği rakibiniz de veriyor. Sizleri çok iyi anlıyorum çünkü ben de o sahalardan geldim. Aynı hocalarınız, yöneticileriniz gibi. Son düdük çaldıktan sonra değişen skor görmedim?

Ne koro halinde edilen küfürler, ne de havada uçuşan tekmeler, yumruklar hiçbir şeyi çözmedi, çözmeyecek.

Gelin büyümeden buna son verelim. Her ne olursa olsun yaşananları o saha çizgisi içine gömelim, üstünü örtelim ve unutulalım.

YAZI: ERDEM SAĞOLAN

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus