Kemal ŞİŞMAN

[email protected]
Diğer Yazıları

FUTBOLUN GENÇLERE OLAN ETKİSİ


19 yaşında bir üniversite öğrencisi olarak kendimi bildim bileli bir şekilde futbolun içinde olmayı başardım. Gerek oynayarak, gerek kafa yorarak gerek ise Yerel Futbol bünyesinde sizlere hizmet ederek... Gündelik hayatımda futbola çok büyük bir zaman dilimi ayırıyorum. Kimi zaman antrenman yaparak, kimi zaman antrenman izleyerek, kimi zamanda halı saha etkinliği yaparak.

Ve futbolum hayatıma kattıklarını gözle görmeye devam ediyorum.

Futbolun gençlere etkisi bence çok fazla. Tabii kişiden kişiye değişiklik gösterse de futbol oynayan (spor yapan) gençlerin gündelik hayatta daha disiplinli ve anlamaya yatkın olduğu görüşündeyim. Ayrıca spor yapmanın sağlığa olan etkisini de düşünerek futbolun etkilerini saymak ile kolay kolay bitiremeyiz. Saha içerisinde kazanmayı, kaybetmeyi, karşısındaki insana saygı göstermeyi (ki bence ülkemizde ki en büyük problemlerden birisi) öğreniyoruz. Burada söylemeden geçmemeliyim bu zamana kadar çalıştığım hocalara (Mustafa Ülker, Uğur Aydın, Çağlar Özyurt ve İlhan Okumuş) bana kattıkları için teşekkür ederim.

Yazımın sonlarına gelirken sizden sadece tek bir isteğim olacak, lütfen ama lütfen çocuklarınızı spora yönlendirin. Sporun her türlüsünün faydasını zamanla göreceklerinden eminim. Eve kapanıp sanal alemde zaman öldüreceklerine spor yaparak çabalamayı,kazanmayı,kaybetmeyi ve saygı göstermeyi öğrensinler.

Yazı: Kemal Şişman

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus