Kemal ŞİŞMAN

[email protected]
Diğer Yazıları

GÖNÜLLÜLER 3 ÜNLÜLER 0!


Milli takımımız hepimizin bildiği üzere ne yazık ki İzlanda'ya 3-0 mağlup olarak 2018'de Rusya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'na katılma şansını yitirdi. Söylenecek o kadar çok şey var ki hepsini burada söylemekle olmaz. Ama çoğu konuyu konuşup,tek tek düşüncelerimi size aktarmak istiyorum.

Milli gururumuz(!) Arda Turan

Ülkede şu an Arda Turan'ı milli gurur olarak da gören var,vatan haini olarak gören de var. Barcelona'da oynayan milli gururumuz(!) bu sezon takımında hiç süre alamazken çoğu maçta kadroya girememiş olmasına rağmen bu akşam ki grubun en kritik maçında sahadaydı (yani fiziksel olarak saha da olsa da aklı sosyal medya da kalmış olabilir). Sahada kaldığı 60 dakika boyunca hiç bir katkısı olmadığı gibi bir de çıkarken skordan memnun bir şekilde sırıtması bardağı taşıran son damla oldu. Daha bu hafta oynanan ve 0-0 biten Arjantin - Peru maçında Fernando Gago'nun oyuna girdikten bir süre sonra ön çapraz bağları koptu ama kazanma hırsı olduğu için saha kenarında doktorlarla oyuna devam edebilmek için resmen kavga etti,bize de böyle karakterli futbolcular lazım.Milli gururumuz(!) Arda Turan sorarlar adama neye gülüyorsun diye,ne diyeceksin?Türk halkı milli gururuda iyi ayırt eder,vatan hainini de hiç merak etme.

Mükemmel kadro seçimi(!) ile gelen mağlubiyet

Belki de ülkemize gelen en kariyerli ve en tecrübeli teknik direktörlerden birisi olan Mircea Lucescu bugün sahaya çıkarttığı 11'i neye dayanarak çıkarttı,çok merak ediyorum.Daha 2 3 hafta önce sahalarda Türk futbolcu yok,kulüpler Türk futbolcu oynatmıyor diyorken oynadığı kulübünde süre alamayan Arda Turan'ı neden kadroya aldın hoca bunu bir açıklar mısın? Çok değil geçen hafta oynanan Teleset Mobilya Akhisarspor - Fenerbahçe maçında takımının en kötüsü olan ve orjinal mevkiisi orta saha olan Mehmet Topal'ı neye dayanarak stoper oynatıyorsun hoca? 

Kulübünde çoğu maç iyi oynayan ve 286 dakika süre alan Abdülkadir Ömür neden milli kadroda değildi,İtalya devi Roma'da oynayan ve 137 dakika süre alan Cengiz Ünder'in İzlanda maçında kadroda olan kanat oyuncularından ne eksiği vardı? Belki diğerleri kadar lobileri yoktur,ondan dolayı kadroda değildir bu çocuklar.

Sözde futboldan anlayan TFF yetkilileri 

Yıldırım Demirören'in maç sonunda locasında gülerken çekilen fotoğrafları Türk futbolunun kime,kimlere emanet olduğunu gösteriyor açıkca. Televizyonlarda çıkıp yabancı kuralından dolayı gelişemiyoruz diyip,genç yeteneklere fırsat vermiyorsan hatalı sensin. Yönetemiyorsun kardeşim,beceremiyorsun ve zarar veriyorsun. Ülke futbolunun geliştiğini düşünen bir Türk insanı var mıdır? Bence yoktur.

Çünkü ülke futbolumuzun sorunu bilgili insanların yetkisi yok,yetkili insanların futbol bilgisi yok. 

Sponsorlara dağıtılan biletler

Bugün Yeni Eskişehir Stadyumunda diğer maçlara göre daha az coşku vardı,sebebi de sponsorlara dağıtılan biletlerdi bence. Diğer maçlarda taraftar,bu maçta ise seyirciler vardı. Yine de Eskişehir halkına destek verdikleri için teşekkür ediyorum,onlar yapılması gereken herşeyi yapsa da sahada ki ruhsuzlar ne yapacaklarını bilmiyorlardı,yazıklar olsun.

Yazı: Kemal Şişman

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus