Kemal ŞİŞMAN

[email protected]
Diğer Yazıları

MALTEPESPOR'DA ALT YAPI SORUNU


Geçen sezon 3. Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Maltepespor'da alt yapı sorunları hala devam ediyor. Maltepespor gibi köklü bir kulübün alt yapısının bu derece de zayıf ve başarısız olması Maltepe'de yaşayan beni ve diğer spor severleri üzüyor. Maltepespor'un alt yapıda farklı yaş gruplarında aldığı sonuçları görünce gerçekten üzüldüğümü söylemeliyim,her oynadığı maçı farklı mağlubiyetlerle kapatan Maltepespor geçen sezonda bu sezonda her yaş grubunda alt sıralarda yer alıyor.

2017/2018 U16/A Ligi

Maltepespor oynadığı 7 haftada galip gelemezken 6 gol atıp kalesinde ise 51 gol görmüş,hatta bu yazıyı yazdığım sıralarda Selimiyespor ile deplasmanda oynuyorlar ve bildiğim kadarıyla ilk yarıyı 10-0 mağlup kapadılar.

2016/2017 U19/1 Ligi

Oynadıkları 14 maçta hiç galibiyet alamazlarken 8 gol atıp 89 gol yiyerek sezonu son sırada kapadılar.

2016/2017 U16/B Ligi

Oynadıkları 10 maçta 3 beraberlik 7 mağlubiyet aldılar,11 gol atıp 47 gol yiyerek yine sezonu son sırada kapadılar.

Şimdi burada sormak istediğim bazı sorular var,bu soruları Maltepespor'da alt yapıdan sorumlu kişilere sormak istiyorum.

İstanbul'un en büyük 10. semtinde alt yapıda başarılı olacak şekilde bir takım kuramıyor musunuz?

Bölgesel Amatör Lig'den 3.Lig'e tekrar yükselmek için kurulan takımın 10'da1 bütçesini kullanarak alt yapıya biraz yatırım yapamaz mısınız?

Alt yapıda başarı için planlama şart

Maltepe'de futbola neredeyse herkes önem veriyor,amatör ligler çok fazla takip ediliyor. Ayrıyetten Maltepe amatör futbol takımlarının çoğu 1. Amatör ve üstünde oynuyorlar. Maltepespor'un alt yapıda başarılı olmak için çok uzaklarda futbolcu aramasına gerek yok,çevresindeki kulüplerin yaptığı alt yapı planlamalarına ve çalışmalarına bakarlarsa başarılı olacaklarını düşünüyorum. Özellikle şu an kadrosunda bulunan mevcut futbolcuların yeni yapılanma ile futbola tekrar kazandırılması konusunda önemli adımlar atması gerek Maltepespor yöneticilerinin. Futbolda başarı için artık alt yapı şart...

Yazı: Kemal Şişman

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus