Kemal ŞİŞMAN

[email protected]
Diğer Yazıları

SORUN SADECE TEKNİK ADAMLARDA MI?


Ülkemiz futbolunda zamanla öyle bir önyargı ortaya çıktı ki hangi takım başarısız olursa olsun sorun sadece teknik direktördeymiş gibi davranılıyor, bu nedenle neredeyse her başarısız olan takım direkt teknik direktör değişikliğine gidiyor. Peki sorun sizce sadece teknik adamlarda mı?

Yanlış kadro yapılanması başarısızlığa neden olmuyor mu?

Ülkemiz futbolunda üç büyük kulüplerimizden tutun da amatör liglerimizde ki kulüplerimize kadar yapılan transferleri başkan ve yöneticiler yapıyor. Fakat takım başarısız olduğu zaman tamamen teknik adama suçu yüklemek ne kadar doğru? Kurulan kadro mevcut teknik adamın önerileri doğrultusunda kurulsa takımın başarısı ne oranda yükselir hiç düşündünüz mü? 

Teknik adamların fikirlerini önemsemeliyiz

Takımın başında olan teknik adamların fikirlerini yeterince önemsendiği zaman takımın başarılı olacağını düşünüyorum. Fikirlerinin önemsendiğini ve arkasında ki yönetici grubunun desteğini gören teknik direktörler işlerini daha çok önemseyecektir.

2. Lig Beyaz Grup'ta 13. haftada 11 takım teknik direktör değişikliğine gitti

2. Lig Beyaz Grupta ki teknik direktör sirkülasyonu çok dikkat çekiyor. Ligin lideri olan Gümüşhanespor bile sezona iyi başlangıç yaparak üst sıralarda yer almasına rağmen Levent Eriş ile yolları ayırarak Sezgin Köprülü ile yola devam etme kararı almıştır. 

Başarı için doğru yapılanma ve sabır şart

Artık futbolda başarılı olmak için tek şart bana göre doğru yapılanmadır. Örneğin Beşiktaş,  İstanbul Başakşehir FK gibi takımlar doğru yapılanma ve sabır ile üst düzey futbol oynamaya başladı. Doğru yönetildikleri için futbolda son iki yılda elde ettikleri başarılar ortada.

Peki diğer kulüplerimiz de bunları yapsa Türk futbolu gelişmez mi? Biraz daha sabırlı olarak , biraz daha plan ve programlı hareket etmek futbolumuzu geliştirmez mi?

Teknik adamlarımızın düşüncelerine , oyuncu tercihlerine güvenmeliyiz ve sabretmeliyiz başarı bu yoldan geçiyor...

Yazı: Kemal Şişman

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus