Metin YILMAZ

[email protected]
Diğer Yazıları

STATLARA DOKUNMAYIN!


İstanbul’da Stat kıyımlarına son hız devam ediliyor. Yakın Zamanda Gaziosmanpaşa Stadı, Güngören Stadı ve Kartal Stadı’ndan sonra son olarak geçtiğimiz hafta Yıldıztabya Stadı’na da belediye ekipleri tarafından yıkım için tebligat gönderildi.

Spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için en büyük araçlardan bir tanesi. Her stadı ve spor tesisini yıkmakla yüzlerce hatta binlerce gencimizi sokağa atmış oluyoruz. Spor sayesinde kötü alışkanlıklardan,uyuşturucudan,kahve köşelerinden kurtulan gençlerimizi yeniden bu bataklığın kucağına itmiş oluyoruz.

İstanbul’da amatör kulüp sayısı çok ancak futbol oynanacak saha maalesef çok az olmakla birlikte her geçen gün daha da azılıyor. Bu da fikstürün sıkışmasına, hafta içi maçlarına sebep oluyor. Bir çok yöneticinin isyanı sabah erken saatlerde maç oynamak. Ancak maalesef bu stat ve tesis kıtlığında TFF İstanbul İl Temsilciliği ve İASKF'nin de elinden yapacak bir şey gelmiyor.

Yetkililerin yeni bir tesis yapmadan mevcut tesisleri yıkmamaları gerekiyor. Zaten sürekli betonlaşan İstanbul’da spor tesislerine muhtaç kalınmışken lütfen mevcut tesisleri de insanların elinden almayın. Atasözümüzde söylendiği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur”. Bu yüzden ne olur spor tesislerini yıkmayı değil yenilerini ve daha modernlerini yapmayı düşünelim.

Yazı: Metin Yılmaz

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus