10 Ocak 2018 11:05

'Yetkililerden destek bekliyoruz'

Başkentte görev yapan 12 amatör futbol antrenörleri AASKF önderliğinde toplandı. Her sorunun açıkça konuşulduğu ortamda gerek saha içi gerek saha dışında yaşanan zorlukları dile getirirken ortaya vahim durumlar ortaya çıktı.


Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ile 12 antrenörü bir araya geldi. Her yönüyle futbolun konuşulduğu toplantıda sorunlar da masaya yatırıldı.

Toplantıya Hameş Şentürk (Ostimspor), Avni Balabanlı (İncirlispor), Murat Gökçe (Başkent Edaş), Veysel Uluer (Yenidoğanspor), Cengiz Paça (Cebecispor), Fatih Cürebal (Kavaklıderespor Başkanı), Ali İhsan Ceylan (Ulubeyspor), Mustafa Gündoğan (Polatlı Gençlik Gücü), Mustafa Yıldız (Ankara Futbol İl temsilcisi), Mustafa Şentürk (Akyurt Belediyespor), Nadi Tiryaki (Akyurt Belediye Antrenörü), Yalçın Yuna (Fatihspor Kulübü Başkanı) katıldı. 197 kulüp, 950'ye yakın takım ve 13 bin civarında lisanslı futbolcu...

Merkezde sadece 7 saha var ve haftada 150-200 futbol müsabakası oynanıyor. Toplantıya katılan amatör kulüp antrenörleri, 19 Mayıs Stadı yıkıldıktan sonra, 50 amatör kulübün durumunun da belirsiz hale geleceğini söyledi. Kulüpler bu anlamda destek bekliyor, kendilerine sahip çıkılmasını istiyor. Cebecispor Antrenörü Cengiz Paça, sahaların yetersiz olmasından ve belediyelerin yeterince tesis yatırımı yapmamasından yakınırken, projeler yapılırken işin ehli insanlardan fikir alınmadığını söyleyen Paça, "19 Mayıs Stadı'nın yıkılması halinde birçok çocuğun spordan kopup bir anlamda topluma potansiyel suçlu gibi sokaklara düşeceğini düşünüyorum. Bu anlamda 19 Mayıs Stadı'nın yıkılmasından sonra devlet amatör spor kulüplerine mutlak suretle destek vermeli" dedi. Paça, sahalarda ambulans yokluğu çektiklerini de söyledi. "Bir tüzükle yönetilmemiz lazım" diyen Ulubeyspor Antrenörü Ali İhsan Ceylan da, "Genç nesle ancak spora onların istediği branşlarda eğitebilirsek destek olabiliriz" diye konuştu. Fatihspor Kulübü Başkanı Yalçın Yuna ise, "Ankara'ya şöyle bir bakın en kötü şartlarda 15 bin çocuğu amatör spor kulüpleri eğitiyor. İdmana gelmiyor arıyoruz, yol parası olmuyor veriyoruz, bazen aç geliyor doyuruyoruz, üşüyor hastaneye götürüyoruz. Biz bırakırsak en az yılda 20 bin çocuğa kim sahip çıkacak? Lise öğrencisi okulda hocasını dinlemiyor. Ama kulübe geldiğinde, 'peki hocam' diyor. Cumhurbaşkanımız spora katılıyor. Ama bizim oraya gitmemiz ve sesimizi duyurmamız" şeklinde konuştu.

Haber: Sabah

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus