06 Kasım 2017 04:23

Yıldıztabyaspordan 3 lük atış

Kadırgaspor - Yıldıztabyaspor


İstanbul Süper Amatör Ligi 6.grupta yer alan ve 10 hafta boyunca istediğini tam olarak bulamayan iki takımın mücadelesinde konuk ekip sahadan 3 gol ile 3 puanı alarak ayrıldı.

Köklü iki ekip olan Kadırgaspor ve Yıldıztabyaspor Namık Sevik sahasında karşılaştılar. Her iki takımın puanlama sırasındaki yerleri elbette lige başlarken hedefledikleri yer değildi. Ancak iki takımın verdikleri puan mücadelesinde ligin ikinci yarısında daha farklı sonuçlar alacakları oynadıkları oyundan belli oluyordu.

Karşılıklı ataklar ile geçen maçın ilk yarısında gol olmadı. İkinci yarı başladığında konuk ekip biraz daha baskısını arttırdı. Kornerden gelen topu altı pas içerisinde düzgün bir vuruş ile Salih gole çevirdi. 0-1
Ev sahibi ekibin gole karşılık vermek istemesi ile oyun biraz daha canlandı. Ancak konuk takım üstünlüğü korumak adına ve ikinci golü bulmak adına baskısına devam etti. Yine bir yan topta 18 alanı içeriside elle oynama nedeni ile hakem İsah Demircan tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını ilk golün sahibi Salih kullandı kendisinin ve takımının ikinci golünü attı ve durumu 0-2 yaptı.

Bu gol sonrasında ev sahibi ekip tüm gol yollarını denemek için daha çok adam ile rakip alana çıkmaya başladı. Ve yine bir kenar atışında 18 alanı içinde kalan topu karambolde gole çevirdiler ve durum 1-2 oldu.

Oyuna sonradan giren Muhammet Yıldız orta şut karışımı bir şut ile 18 alanına gönderdiği top kaleye yöneldi ve kalecinin müdahelesine rağmen top ağlara gitti ve durum 1-3 oldu.

Zaman zaman saha içinde futbolcular arasında gergin gibi görünen bir ortam olsada maç bitiminde her iki takımın oyuncuları birbirlerini tebrik ederek sahadan ayrıldılar.

Bu galibiyet ile kırmızı beyazlı ekip rahat bir nefes aldı. Haftaya Topçularspor maçından gelecek olan 3 puan ile ikinci yarıya daha rahat girecekler. Kadırgaspor ise 10 puanda kaldı ve haftaya 3 puanı bulunan Bağcılar Güneşlispora konuk olacak.

İsah Demircan ve triosu her iki takımın teşekkürünü alacak kadar iyi bir yönetim gösterdiler.

www.yerelfutbol.com

 

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus