20 Nisan 2017 08:40

Zara Ekinlispor gözünü finale dikti

Türkiye U15 Şampiyonası dörtlü finalleri için Çorum'da bulunan Zara Ekinlispor hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı.


Türkiye U15 Şampiyonası dörtlü finalleri için Çorum'da bulunan Zara Ekinlispor hazırlıklarını tamamlayarak Anvatar Termal Otel'de kampa girdi ve maç saatini beklemeye başladı.

Rize Belediyespor, Antalya DSİ ve Diyarbakır DSİ'nin de yer aldığı dörtlü finalde İstanbul ekibi ilk maçında yarın son şampiyon Antalya DSİ ile karşılaşacak. Yeşil-Beyazlılar bu maçı kazanırsa cumartesi günü final müsabakasına çıkacak.

Bu önemli organizasyon öncesi Yerel Futbol'a açıklamalarda bulunan Zara Ekinlispor Teknik Direktörü Fatih Yıldırım, Sakarya'daki ilk kademe ve Balıkesir'deki ikinci kademe müsabakalarında oynadıkları tüm maçların kendi kontrollerinde geçtiğini belirterek "Potansiyeli yüksek bir takımız.Bu seviyeye gelebilmeyi öngörmüş olsakta her zaman temkinli, hep bir sonraki müsabakayı düşünerek hareket ettik. Bu aşamadan sonrası da bu şekilde olacak. Buradaki 4 takım da fazlasıyla saygıyı hak ediyor. Biz de herkes kadar bu kupayı kazanmaya adayız ama bizim daha önceki hedefimiz turnuvanın kapanış maçını yani finali oynamak. Şampiyonluktan bahsetmek o zaman daha gerçekçi olacaktır" dedi.

"Hepsi saygıyı hak eden takımlar"
Rakiplerle ilgili bilgi sahibi olduklarını belirten Yıldırım "Antalya DSİ geçen yılın şampiyonu olarak burada ve başarısının tesadüf olmadığını kanıtlamış durumda. 
Diyarbakır DSİ sürekli bu seviyelerde var olmayı başaran bir takım. Rize Belediyespor da ciddi rakipleri saf dışı bırakarak buralara gelmiş saygıyı hak eden bir takım. Tüm bunlara karşılık olarak biz de Zara Ekinli'yiz. Kulübümüzü ilçemizi ve şehrimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ve tüm mücadelemizi önce finale çıkmak sonra da kupayı kazanmak adına vereceğiz" diye konuştu.

Muhabir: Efkan Bucak

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus